نتایج جستجو برای عبارت :

آیا اندازه شکم در بارداری اهمیت دارد؟

اگر او را دیدید به او بگویید دوستش دارم اندازه ی تمام فاصله هایی که هیچ وقت حتی در خواب هایم هم کم نشد،بپرسیدهنوز هم من را دوست دارد؟اندازه یک تک زنگ، لااقل اندازه یک سکوت پشت تلفن همگانی...
.....
پی متن؛نمیدونم این متن مال کیه و از کیه...اما مال هر کی هس ...روح امواتش شاد ...همین!
به حاصلضرب جرم در سرعت جسم mv  اندازه حرکت می گویند
یک کامیون با جرم 10000 کیلو و یک سواری با جرم 2000 کیلو را در نظر بگیرید که هر دو با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت می کنند مشخص است که اندازه حرکت کامیون 5 برابر سواری است .

نکته : اگر اندازه حرکت را بر زمان تقسیم کنیم نیرو به دست می آید 
نیرو = اندازه حرکت تقسیم بر زمان 
واحد تکانه یا اندازه حرکت 
کیلو گرم متر بر ثانیه 

اندازه یک فولیکول مناسب و قابل قبول بین 17 تا 21 میلیمتر است. چنین فولیکول هایی منجر به بارداری می شوند. فولیکول در حدود اندازه 25 میلیمتر، حالت کیست دارد و با حاملگی موفق همراه نیست. اگر دو فولیکول در حدود 21 داشتید، احتمال بارداری در شما وجود دارد.
من به اندازه ی تموم اتفاق های بدی که تو زندگیم افتاده به خودم مدیونم، به اندازه ی بدی هایی که در حقم شدو در مقابلش فقط سکوت کردم! به اندازه ی شبهایی که تا صبح بیدار موندمو خوابم نمیبرد، به اندازه ی کارایی که دوست داشتم و نکردم! به اندازه ی غرور بیجایی که  بعضی وقتها داشتم، به اندازه ی جرأت نداشتنم، به اندازه ی خوردن بعضی از حرفامو نگفتنشون، به اندازه ی کم کاری هام واسه موفق نشدنم، به اندازه ی همه ی این ها به خودم مدیونم! من ادم بدقولی بودم واسه
کتاب کامل سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف (ویژه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تربیتی و روانشناسی و آزمون های استخدامی

دانلود فایل

اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف - ...telketab.com › book › اندازه-گیری-سنجش-و-ارزشیابی...کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف نشردوران تالیف علی اکبر سیف شامل 22 فصل باعناوین زیر میباشد: تعریف اصلاحات مقیاس های اندازه ...
دانلود کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی دکتر
به فرموده پیامبر صلی الله علیه وآله ماه رمضان با برکت و رحمت و آمرزش سراغ انسان میآید.
سوال این است که برکت بودن ماه مبارک رمضان به چیست؟
وقتی بک چیز برکت دارد یعنی  فواید فراوان و آثار بسیار دارد.
در این ماه شریف خواندن یک آیه به اندازه یک ختم قرآن یعنی ۶۲۳۶ آیه ثواب دارد.
یک شب (شب قدر ) به اندازه هزار ماه (۷۲۰۰۰۰ساعت) اثر دارد.
نفس کشیدن و خوابیدن که کارهای عادی ما هستند مثل کارهای عبادی ما حساب میشوند.
به فرموده پیامبر صلی الله علیه وآله ماه رمضان با برکت و رحمت و آمرزش سراغ انسان میآید.
سوال این است که برکت بودن ماه مبارک رمضان به چیست؟
وقتی یک چیز برکت دارد یعنی  فواید فراوان و آثار بسیار دارد.
در این ماه شریف خواندن یک آیه به اندازه یک ختم قرآن یعنی ۶۲۳۶ آیه ثواب دارد.
یک شب (شب قدر ) به اندازه هزار ماه (۷۲۰۰۰۰ساعت) اثر دارد.
نفس کشیدن و خوابیدن که کارهای عادی ما هستند مثل کارهای عبادی ما حساب میشوند.
مقصود ما از این نوشته این است که چطور می توان عفت مردان را اندازه گیری کرد، به عبارت دیگر مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان چیست؟ حضرت امام علی علیه‌السلام درباره مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان می‌فرمایند: «عِفَّتُهُ (الرَّجُل) عَلی قدرِ غَیرَتِهِ؛ پاک‌دامنی مرد به اندازه غیرت اوست.»[1] آری هر چه غیرت بیشتر […]
نوشته مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
کی‌بانو جان، صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم آسمان سراسر ابریست. برایت چند خوشه باران چیده‌ام، چترت را فراموش نکن؛ امروز هوا بارانی‌ست.
شما به اندازه‌ی تمام چیزهای بد خوبید. مثلا به اندازه‌ی انتظار طولانی برای عبور از چراغ قرمز، به اندازه‌ی شاخص آلودگی هوا، به اندازه‌ی سرمای دست کودک دست‌فروش و به اندازه‌ی تمامی زباله‌های مسافر در اقیانوس‌ها. اصلا در روزگاری که بدی‌ها سر به فلک کشیده‌اند و خوبی‌ها دارند تمام می‌شوند، شما را باید ب
خیلی کم دارمت اندازه ی یک جسم که جان را اندازه ی یک ماهی که آب را در حالی که هنوز بی او زنده ام دیگر چه انتظاری از من دارید یک انسانم اما اندازه ی مورچه هم قدرت ندارم مورچه تا به مانعی بر می خورد سریع مسیرش را عوض می کند کاری که من سال هاست نمی توانم , نمی توانم #الهام_ملک_محمدی
روزی نیکیتا خروشچف، نخست وزیر سابق شوروی، از خیاط مخصو صش خواست تا از قواره پارچه ای که آورده بود، برای او یک دست کت و شلوار بدوزد. خیاط بعد از اندازه گیری ابعاد بدن خروشچف گفت که اندازه پارچه کافی نیست. خروشچف پارچه را پس گرفت و در سفری که به بلگراد داشت از یک خیاط یوگوسلاو خواست تا برای او یک دست، کت و شلوار بدوزد. خیاط بعد از اندازه گیری گفت که پارچه کاملاً اندازه است و او حتی می تواند یک جلیقه اضافی نیز بدوزد. خروشچف با تعجب از او پرسید که چر
در اتوپلی صفحه اندازه استاندارد دارد. اما اگر سایز صفحه استاندارد نبود هم اشکالی ندارد فقط برای مسابقات،جشنواره ها و غیره سایز صفحه بایستی استاندارد باشد.
برای تنظیم اندازه صفحه دو روش وجود دارد.
روش اول که ساده ترین روش است دوبار کلیک روی کادر کنار است.(در تصویر مشخص شده)

ادامه مطلب
در اتوپلی صفحه اندازه استاندارد دارد. اما اگر سایز صفحه استاندارد نبود هم اشکالی ندارد فقط برای مسابقات،جشنواره ها و غیره سایز صفحه بایستی استاندارد باشد.
برای تنظیم اندازه صفحه دو روش وجود دارد.
روش اول که ساده ترین روش است دوبار کلیک روی کادر کنار است.(در تصویر مشخص شده)

ادامه مطلب
گیج فشار دیافراگمی
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل نیز شناخته می شوند ،گیج فشار دیافراگمی  برای اندازه گیری فشار هنگامی که محیط فرآیند با اجزای تحت فشار دستگاه اندازه گیری تماس نباید پیدا نکند ، استفاده می شود.
یدیافراگم سیل دارای دو وظیفه اصلی است:
جداسازی ابزار اندازه گیری از محیط فرآیند
انتقال فشار به ابزار اندازه گیری
دیافراگم سیل چگونه کار می کند؟
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل یا ریموت سیل شناخته می شوند ، برای
زندگیشاید آن لحظهٔ مسدودی‌ستکه نگاه من در نی نی چشمان توخود را ویران می سازد!و در این حسی استکه من آن را با ادرک ماهو با دریافت ظلمت خواهم آمیختدر اتاقی که به اندازه یک تنهاییستدل منکه به اندازه یک عشق‌استبه بهانه‌های ساده خوشبختی خود می‌نگردبه زوال زیبای گلها در گلدانبه نهالی که تو در باغچه خانه‌مان کاشته ایو به آواز قناری‌هاکه به اندازه یک پنجره می‌خوانند ...
چه عواملی نقش مهمی در افزایش دقت اندازه گیری دارند؟
۱- دقت وسیله اندازه گیری هرچه وسیله اندازه گیری دقت وحساسیت بیشتری داشته باشد اندازه گیری دقیق تراست مثلا خط کشی که برحسب میلی متر مدرج است دقیق ترازخط کشی است که برحسب سانتی مترمدرج است.

۲- مهارت شخص آزمایشگر.یکی ازمهارت ها نحوه خواندن نتیجه اندازه گیری است .

۳- تعداددفعات اندازه گیری.برای کاهش خطا دراندازه گیری هرکمیت معمولا اندازه گیری را چند بار تکرار می کنند. میانگین عددهای حاصل از ا
للباقی
نیاز، آدم را وابسته می کند؛ و وابستگی، ذلت می آورد. 
به عبارت دیگر به هر اندازه که ما نیاز داریم به همان اندازه وابستگی داریم و به همان اندازه ذلیل هستیم!!
این مفهوم هم در مقیاس فردی و شخصی معنی پیدا می کند هم در مقیاس ملی و بین المللی. 
من از نیاز و وابستگی و ذلت متنفرم! و از همه نیازهایم پشیمانم ... .
للحق
ابزار اندازه گیری که در حوزه های مختلف علمی، صنعتی، هنری و غیره کاربرد گسترده ای دارد، با توجه به نوع فعالیت و محیط مورد استفاده و همچنین میزان دقت مورد نیاز به گروه های مختلفی دسته بندی می گردند. به عبارت دیگر، اینکه هدف سنجش زمان باشد یا طول و یا حجم و سرعت در انتخاب نوع ابزار اندازه گیری تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین منظور در ادامه به معرفی پرکاربردترین ابزارآلات اندازه گیری ساختمانی و صنعتی و ابزار دقیق خواهیم پرداخت. با فروشگاه اینتر
گیج فشار دیافراگمی
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل نیز شناخته می شوند ،گیج فشار دیافراگمی  برای اندازه گیری فشار هنگامی که محیط فرآیند با اجزای تحت فشار دستگاه اندازه گیری تماس نباید پیدا نکند ، استفاده می شود.
یدیافراگم سیل دارای دو وظیفه اصلی است:
جداسازی ابزار اندازه گیری از محیط فرآیند
انتقال فشار به ابزار اندازه گیری

دیافراگم سیل چگونه کار می کند؟
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل یا ریموت سیل شناخته می شوند ، برای
امروز از آن روزهایی بود که بعد ها قطعن از آن یاد خواهم کرد.
مدت هاست روزها از ساعت سه بعد از ظهر برایم شروع میشود و به هفت صبح میانجامد.
در این بین هیچ کار مفیدی انجام نمیدهم
نه فیلم میبینم
نه کتاب میخوانم
حال این روزهایم طور عجیبیست
این روزا کتاب ضدخاطرات نوشته آندره مارلرو با پفک نمکی برایم فرق خاصی ندارد
جفتشان را به یک اندازه دوست دارم.
این روزا همه را به یک اندازه دوست دارم
به اندازه هیچ
بازاریابی شبکه ای پنبه ریز ماهیتش استفاده از اهرم هاست. اهرم زمان و تصاعد. وقت کافی نداریم که تک تک درخت های جنگل را بکاریم و بزرگشان کنیم. در عوض، یک درخت می کاریم و آن درخت منتشر می شود و روزی بدون این که کارزیادی کرده باشیم دستآورد ما یک جنگل خواهد بود.
کشف افراد مستعد برای بازاریابی شبکه ای کار آسانی نیست. زحمت خودش را دارد. مثل همه ی کارها و شغل های دیگر سختی ها و رنج های مخصوص خودش را دارد. (خاک خوری هم دارد).
اما تفاوتش در این است که در شغل ب
آیا اندازه شکم در بارداری اهمیت دارد؟
سخت است که
در دوران بارداری سایز شکم خود را با دیگر دوستان باردارمان مقایسه نکنیم.
اما اگر شکم شما چندان بزرگ نشده ناراحت نشوید؛ زیرا هیچ اندازه‌ی
استاندارد و معیاری خاصی در این مورد وجود ندارد. همانطور که وزن نوزادان
با هم تفاوت دارد، سایز شکم مادران در بارداری نیز با هم یکسان نیست.ممکن
است شکم یک مادر باردار، متناسب و صیقلی و هندوانه ای شکل باشد و یا به
خیلی بزرگ به نظر برسد.

شکل و اندازه شکم در
اندازه گذاری در نرم افزار اتوکد
این دستورها در منوی Dimension قرار دارد و برای اندازه گذاری قسمت های مختلف یک نقشه با شیوه و سبک های مختلف به کار می رود. در این فصل به توضیح دستورهای مهم و پرکاربرد خواهیم پرداخت.
به ادامه مطلب بروید...

ادامه مطلب
مرد فقیرى بود که همسرش از ماست کره مى گرفت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت، آن زن کره ها را به صورت توپ های یک کیلویى در می آورد. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروخ
ابن جوزی یکی از خطبای معروف بود. روزی بالای منبر که ۳ پله داشت برای مردم صحبت می کرد زنی از پایین منبر بلند شد و مسئله ای پرسید.ابن جوزی گفت: نمی دانم.زن گفت: تو که نمی دانی پس چرا ۳ پله از دیگران بالاتر نشسته ای؟ او جواب داد: این سه پله را که من بالاتر نشسته ام به آن اندازه ای است که من می دانم و شما نمی دانید و به اندازه معلوماتم بالا رفته ام. اگر به اندازه مجهولاتم می خواستم بالا روم، لازم بود منبری درست می شد که تا فلک الافلاک بالا می رفت.

ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیری فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 205حجم فایل: 28340قیمت: 8000 تومانبخشی از متن:ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیریJ.F.W Galyer & C.R Shotboltویرایش متریک (SI)205 صفحه pdfشامل موضوعات زیر می باشد:- خطاها در اندازه گیری- استفاده از امواج نور به عنوان استاندارد طول- اندازه گیری خطی- اندازه گیری زاویه ای و تقسیم مدور- حد و سنجه های حدی- اندازه گیری ماشین ابزار + ضمیمه- اندازه گیر
چطور فرش با اندازه ی مناسب انتخاب کنیم؟
انتخاب فرش با اندازه مناسب همیشه یک چالش بوده است ، یا خیلی بزرگ می شود یا خیلی کوچک! ما امروز به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین فرش از نظر اندازه را انتخاب کنید و فرقی هم ندارد که فضای شما بزرگ یا کوچک باشد. با نکاتی که امروز به شما آموزش خواهیم داد به خوبی می توانید بهترین فرش را انتخاب کنید
. فرشی مناسب و مورد علاقه ی خود انتخاب کرده اید که به دکوراسیون خانه می آید و شما عاشق طرح و مدل آن هستید و برای پا بر
زمانی شما می توانید مانند یک آشپز حرفه ای عمل کنید و لذت غذاهای خود را در زیر زبان ها ماندگار کنید که از مواد غذایی اولیه به اندازه استفاده کنید .
پیمانه های اندازه گیری شیرینی پزی، قاشق های اندازه گیری، انواع ترازوها مانند ترازوهای کمری همه و همه جزء ابزارهای اندازه گیری هستند و شما برای تهیه انواع غذاها می توانید از آن ها استفاده کنید . باید به ابزارهای اندازه گیری توجه ویژه ای نمود و از آن ها در اندازه گیری مواد اولیه استفاده کرد .
دلایل ا

پیمانه اندازه گیری 307 3075613 AR یک ابزار آشپزی و شیرینی پزی دوکاره کاملا کاربردی و ضروری برای آشپزخانه است.این محصول با طراحی زیبا و کاربردی خود دو ظرف پیمانه کوچک و بزرگ را در یه کالا به شما ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از محصول مواد خشک و مایعات را بصورت دقیق اندازه گیری نموده و استفاده نمایید.از آشپزی لذت ببرید.
اندازه گیری فشار به روش سیم مرتعش
این نوع سنسور شامل یک مدار نوسان ساز الکترونیکی است که باعث نوسان یک سیم در فرکانس طبیعی اش میشود. سیم مرتعش در یک دیافراگم قرار داده میشود. زمانیکه فشار روی دیافراگم تغییر کند به صورت تنشی روی سیم انتقال میابد و درنتیجه فرکانس ازتعاش سیم تغییر میکند. این تغییر فرکانس نتیجه مستقیمی از تغییر فشار است.
فرکانس ارتعاش سیم به وسیله پالس های دیجیتال قابل اندازه گیری است و یک ترانسمیتر الکترنیکی، این پالسها را به
اندازه و ارتفاع مناسب میز ناهار خوری: راحتی در هگام غذا خوردن را فراهم می کند. با انتخاب صحیح اندازه و البعاد میز غذا خوری یک تعادل بصری مطلوب ایجاد می شود که از ظریف ترین و حساس ترین فوت و فن های دکوراسیون داخلی به شمار می رود. ما در این مقاله درباره موضوعاتی از جمله ابعاد استاندارد انواع میز ناهار خوری می پردازیم. همچنین بررسی می کنیم که چه عواملی در تعین اندازه آن ها نقش دارند. برای اینکه بدون کمک گرفتن از یک طاح داخلی حرفهای سایز مناسب میز
روش های رایج در اندازه گیری رطوبت چوب 
رطوبت سنج ها ابزارهایی ضروری برای جلوگیری از ایجاد معایبی مانند هم کشیدگی، اعوجاج و ناودانی شدن در چوب هستند.در حال حاضر دو نوع رطوبت سنج بصورت بدون پین و دارای پین در بازار موجود هستند که برای اندازه گیری رطوبت چوب از آنها استفاده می شود و هر کدام از آنها از معایب و مزایایی برخوردارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.در هر دو نوع رطوبت سنج ذکر شده نوع گونه چوبی از اهمیت خاصی برخوردار است.
 رطوبت سنج ها
اندازه گیری فشار به روش خازنی
اندازه گیری فشار به روش خازنی شامل تععین میزان تغییر ظرفیت درنتیجه حرکت یک دیافراگم است. سنسور توسط یک اسیلاتور فرکانس بالا به صورت الکتریکی تحریک میشود. زمانیکه دیافراگم باتوجه به تغییر فشار تغییر شکل میدهد اندازه خازن نسبی به وسیله مدار پل اندازه گیری میشود. روش خازنی اساسا برای اندازه گیری فشارهای خلا ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت.
دو نوع طراحی از این سنسور مرسوم است. اولین نوع طراحی دو صفحه ای است که در
مرد فقیرى بود که همسرش از ماست کره مى گرفت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت، آن زن کره ها را به صورت توپ های یک کیلویى در می آورد. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروخ
تعریف اندازه گیری و یکاهای اصلی :
ابتدا به تعریف ساده از اندازه گیری میپردازیم.اندازه گیری به معنی انتساب یک عدد به یک مشخصه یک شی یا رویداد است که می تواند با سایر اشیا یا رویدادها مقایسه شود. محدوده و کاربرد اندازه گیری بستگی به زمینه و رشته دارد.
انواع داده ها و مقیاس های اندازه گیری: نامی( اسمی)، وصفی، فاصله ای و نسبی. این طبقه بندی را میتوان ساده ترین روش برای دسته بندی انواع مختلف متغیرها نامید که معمولا در زمینه های آکادمیک مورد استفاده
اندازه سر نوزاد حین تولد:
 اندازه دور سر نوزدان به زمان و سن او هنگام تولد بستگی دارد. نوزادانی که در دوره کامل بارداری یعنی 9 ماهگی به دنیا می آیند، اندازه سرشان حدود 32 تا 36 سانتی متر هست. اگر، زودتر از 9 ماهگی متولد شده باشد اندازه سر او کمتر از 32 سانتی متر خواهد بود.
رشد دور سر نوزاد بعد از تولد:
در سال اول شیرخوارگی ، رشد اندازه سر بسیار سریع اتفاق می افتد، به نحوی که در این یک سال دور سر کودکان حدود 12 سانتی متر و یا حتی بیشتر رشد می کند، که 9 سا
جهان ما چقدر بزرگ است؟

ابعاد کیهان تا کجا امتداد دارد؟ طول و عرض جهان ما چقدر است؟ اخترشناسان و دانشمندان امروزه با روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی می‌توانند ابعاد جهان و گستره‌ی کیهان را اندازه‌گیری کنند.

دانشمندان با بررسی‌های زیاد فقط توانسته‌اند حدس بزنند که اندازه‌ی جهان هستی چقدر است، زیرا برای فهمیدن بزرگی آن، مشکلاتی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. جهان هستی جای بسیار بزرگی است و اندازه‌گیری آن تقریبا غیرمم
فاق بچه ها رو از روی یک شلوار که اندازه شون هست بگیرین اگه کمری داشت منهای کمری شلوار یا میتونین مثل اندازه گیری بزرگسال بچه روی یه صندلی بشینه واز خط کمر تا روی صندلی اندازه بگیرین .
میتوانید با بلند کردن قد از همان الگوی شلوارک که گذاشتم استفاده کنید.
وسایل لازم : پارچه ساتن گلدار پارچه برای آستری گیپور نواری برای تزئین و کشباف آماده برای دور کمر
در این مدل دامن بچه گانه ابتدا دور کمر کودک را اندازه می گیریم و سپس اندازه دور کمر را ضربدر سه برای برش پارچه در نظر می گیریم البته مقدار پرچین و یا کم چین بودن دامن باز به سلیقه خود شما بستگی دارد بعد اندازه بلندی دامن را بنابر دلخواه خودمان اندازه می زنیم البته این مدل دامن بخاطر عروسکی بودنش باید 5 ثانت بالای زانو در نظر گرفته شود تا به ایستایی
بگذارید نگاهی بیندازیم به برخی از ابزارهای اساسی یک معمار
ابزار طراحی
طراحی، یکی از اصلی ترین مراحل استودیوهای معماری است. طراحی، به دو روش دستی و رایانه ای انجام می گیرد. هر دو روش طراحی، کاملا از هم جدا هستند؛ از این رو، ابزارهای آن ها نیز متفاوت هستند. طراحی دستی، شامل تجهیزات ثابت تخصصی، مانند میادین تنظیم، میله‌های موازی، قطب‌نما، ابزارهای منحنی و مهم‌تر از همه یک میز یا تخته برای طراحی است.
از طرف دیگر، طراحی رایانه ای، شامل برنامه
ضخامت سنج پوشش CEM مدل DT-157H

ضخامت سنج رنگ مدل DT-157 ساخت CEM جهت اندازه گیری ضخامت
پوشش رنگ از  دو روش  القای الکتریکی و جریان گردابی برای اندازه گیری
ضخامت رنگ استفاده می کند
که این روشها به صورت اتوماتیک توسط دستگاه
انتخاب می شوند.این دستگاه رنگ سنج مدل DT-157 توانایی اندازه گیری ضخامت رنگ بر روی مواد آهنی و مواد غیر آهنی را دارا می باشد. رنج اندازه گیری ضخامت رنگ  در رنگ سنج مدل DT-157 در حدود 0 تا 2000 میکرو متر می باشد.این دستگاه دارای قابلیت نمایش
Ahmad Saeedi
Naz Nakon
#AhmadSaeedi
دل به دل راه نداره مگه 
چرا من دلم تنگ اما تو نه
قلب من با یه دنیا برات 
داره میجنگه اما تو نه
دل به دل راه نداره مگه 
چجوری به چشمت نیومد دلم
مثل من شو که لب تر میکردی
قید کل دنیا رو میزد دلم 
ناز بی اندازه نکن
زخمای دل منو تازه نکن
کی با تو میسازه نرو نرو
من دلم گیره پیشت اه
ناز بی اندازه نکن
زخمای دل من و تازه نکن
کی باتو میسازه نرو نرو 
من دلم گیره پیشت
خوب میدونی دلم تنگته آخه
اما عزیزم این نمیشه که
هرچی میگم میگی باشه بعد 
تغییر اندازه سریع تصویر در paint
می‌توانید این کار را به شکل سریع و بدون دردسر در محیط ویندوز انجام دهید، 
آن هم از طریق Paint ویندوز! 
در این ترفند به معرفی نحوه تغییر اندازه یک تصویر با استفاده از Paint ویندوز خواهیم پرداخت. 
تغییر اندازه سریع تصویر در paint بدین منظور: از منوی Start به مسیر All Programs > Accessories رفته و Paint را انتخاب نمایید. 
ویا از قسمت جستجو برنامه paint را جستجو و اجرا نمائید.
ادامه مطلب
کنتور وسیله‌ای است که مقدار انرژی الکتریکی را اندازه‌گیری می‌کند و بر حسب کیلو وات ساعت (ژول) نشان می‌دهد. معمولاً واحد اندازه‌گیری در کنتور کیلووات ساعت (kwh) است که برابر است با مقدار انرژی استفاده شده توسط یک بار یک کیلو واتی در طی یک ساعت یا ۳۶۰۰۰۰۰ ژول. بعضی از شرکت‌ها نیز از واحد مگا ژول استفاده می‌کنند. توان راکتیو نیز با واحد کیلو وار ساعت(kvarh) اندازه‌گیری می‌شود.
 گاهی وقت ها از خیلی ها میتونی راحت دل بکنی ، دلتنگشون نشی .ولی بعضی ها تو دلت میمونن و هر کاری کنی فراموش نمیشن .
مثل ...خیلی باهات حرف دارمبه اندازه این سه سالبه اندازه همه این دوری هااما توی دو جمله همه این حرف ها خلاصه میشه:-دوستت دارم-خیلی دلم برات تنگ شده
مقام معظّم رهبری (حفظه‌الله):
مشکل داریم، امّا بن‌بست نداریم
مهم این است که ما در کشور بن‌بست نداریم؛ نه در مسائل اقتصادی، نه در مسائل اجتماعی، نه در مسائل سیاسی؛ مشکلاتی داریم که علل مختلفی دارد امّا در کشور بن‌بست نداریم، بعکس پیشرفت داریم. 1398/03/14

دریافت اندازه متوسطحجم: 1.01 مگابایتتوضیحات: اندازه متوسط (35x50 72 dpi)

دریافت اندازه اصلی (بافرمت rar و کیفیت چاپ)عنوان: پوستر 01 از مجموعه "نور امید"حجم: 8.33 مگابایتتوضیحات: اندازه اصلی (35x50 300 dpi)

رژگونه شاید عجیب به نظر برسد ولی برای اینکه درست رژگونه بزنید به یک متر خیاطی نیاز دارید. سپس باید اجزای صورت خود را اندازه گیری کنید.  در آغاز باید از بالای پیشانی قسمتی که موها در آمده است تا پایین چانه خود را اندازه بگیرید. (طول صورت) عرض پهن ترین قسمت چانه (اندازه خط فک) عرض پهن ترین بخش پیشانی (اندازه عرض پیشانی) اندازه گیری بیشترین فاصله میان دوگونه (اندازه عرض گونه ها) صورت بیضی منظور از صورت بیضی صورتی است که اندازه ارتفاع صورت اندکی از
به اندازه ی چند دقیقه، با من نشسته بود
از خودش گفت، از قصدِ آمدنش، از چرایِ رفتنش
ساده بود و صمیمی‌
لحنی داشت، به گوشِ احساسِ من، بی‌ انتها غریب
قهوه‌اش را خورد، دستم را فشرد و رفت
ماجرایِ عجیبی ‌ست بودنِ ما آدم ها
یک نفر برایت چند دقیقه وقت می‌‌گذارد و به اندازه ی خوردنِ یک قهوه، چشمانت را به دنیائی تازه باز می‌‌کند
برای یک نفر، عمری وقت می‌‌گذاری. همان کسی‌ که قادر است به اندازه ی خوردنِ یک قهوه، دنیایی را خراب کند
با تاسف نمی‌نویسم
ب
گفت:کوچک ترین واحد اندازه گیری زمانت⏰چیه؟تعجب کردم._ معلومه دیگه، ثانیه!!_ مطمئنی؟_ تو این سوال رو از هرکی بپرسی هم فکر نمیکنم جواب دیگه ای بشنوی!اصلا واسه چی یه همچین سوالی میپرسی؟!_ ببین من ازت پرسیدم کوچک ترین واحد اندازه گیری تو برای زمان چیه، نپرسیدم کوچک ترین واحد اندازه گیری زمان چیه!کوچک ترین واحد اندازه گیری تو، یعنی مقداری از زمان که براش ارزش قائلی، براش برنامه داری و هدرش نمیدی...یعنی ممکنه کوچک ترین واحد اندازه گیری یه نفر برا زم
شاید دنیا دیده نیستم...
خسته ام از حجم اینهمه غصه و فشاری که هر سال زمستون رو دوش ایرانی جماعت وارد میشه ...انگار آدمی جرات نداره غصه بخوره چون با یه غصه دیگه میخوان غم قبلی رو فراموش کنی....
راستش برای کشته شدن سردار هیچ واکنشی نداشتم نه خوشحال نه ناراحت 
برای اونایی هم که کرمان فوت شدن باز هم ناراحت نشدم...
ولی برای اون افرادی که تو هواپیما بودن قلبم دردناکه زخمی ام ...به اندازه ی پلاسکو ...به اندازه فوت شدگان در سانحه هوایی یاسوج ، به اندازه زلزله
یک سنگ به اندازه ای بالا می رود که نیرویی پشت آن باشد.با تمام شدنِ نیرو، سقوط و افتادن سنگ قطعی است.اما به یک گیاه  تازه روییده نگاه کن که چطور از زیر خاک و سنگها و حتی آسفالت و سیمانها سر بیرون میاورد.حال،اگر تو به اندازه ی یک گیاه کوچک و نو رسیده، ریشه داشته باشی،از هر سختی گذر کرده وسر برون خواهی کرد!!!.
یک رفراکتومتر (انکسارسنج) یا رفرکتومتر یک دستگاه میدانی یا آزمایشگاهی برای اندازه گیری شاخص انکسار ( انکسار سنجی ) است که توسط شرکت atago تولید شده و در این راستا شرکت آراتجهیز رادین با اخذ نمایندگی atago سعی بر توزیع این محصول دارد. شاخص انکسار از قانون اسنل محاسبه می شود و از ترکیب مواد با استفاده از معادله ی دال –گلادستون ( Gladstone–Dale relation ) نیز می توان آن را به دست آورد

۴ نوع رفراکتومتر اصلی وجود دارد :

انکسار سنج های سنتی دستی
انکسار سنج های دست
دامن گوده دار به روش مولر

سیستم درجه بندی  در سراسر جهان شناخته شده است و پایه بهینه برای درجه بندی دستی است. افزایش و کاهش الگوهای در اندازه حتی در یک برنامه کامپیوتری کار ساده ای نیست. این امر به توانایی استدلال و همچنین دانش فنی احتیاج دارد. کنترل دقیق سیستم هنگام درجه بندی الگوهای طراحی کاملاً ضروری است. این مقالات منبع خوبی برای متخصصان هستند. درجه بندی موضوعی ویژه است.
برای پشتیبانی از مبتدیان ، این سری همچنین نمونه هایی از درجه بندی

در اطراف ما شبکه‌های بزرگ و کوچکی وجود دارند اما اندازه شبکه‌ها ارتباطی به اهمیت امنیت شبکه ندارد. هدف از امنیت شبکه در یک بیان ساده، محافظت از شبکه و قطعات آن از دسترسی غیر مجاز و سوء استفاده است. شبکه ها به دلیل ویژگی اساسی خود برای تسهیل دسترسی از راه دور آسیب پذیر هستند. برای مثال اگر یک هکر قصد دسترسی به یک کامپیوتر نه یک شبکه را داشته باشد، دسترسی فیزیکی لازم می‌باشد. با این حال، با استفاده از شبکه در تصویر، امکان دور زدن این جنبه امن
توضیحات فایل
pdf کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی سیف
کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف با فرمت pdf در ۶۴۶ صفحه (ویرایش ششم چاپ سال ۱۳۹۰) مرجع بسیار کامل و منبع اصلی درس اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی
موضوع این کتاب اندازه‌گیری، سنجش، و ارزش‌یابی آموزشی است. که در هر فصل درباره موارد فوق به صورت کامل و علمی مورد بحث قرار گرفته شده است و برای پیشرفت تحصیلی و علمی دانشجویان، اساتید، و کارشناسان و....بسیار مورد استف
دوستت دارم...
به سان یک دیوانه، به سان یک سرباز 
به سان یک ستاره سینما 
دوستت دارم، به سان یک گرگ، به سان یک پادشاه 
به سان انسانی که من نیستم 
میدانی من اینگونه دوستت دارم
تو را به جای همه کسانی که نشناخته ام دوست می دارم
تو را به خاطر عطر نان گرم
برای برفی که آب می شود دوست می دارم
تو را برای دوست داشتن دوست می دارم
تو را به جای همه کسانی که دوست نداشته ام دوست می دارم
تو را به خاطر دوست داشتن دوست می دارم
برای اشکی که خشک شد و هیچ وقت نریخت
لبخند
یک رفراکتومتر (انکسارسنج) یا رفرکتومتر یک دستگاه میدانی یا آزمایشگاهی برای اندازه گیری شاخص انکسار ( انکسار سنجی ) است که توسط شرکت atago تولید شده و در این راستا شرکت آراتجهیز رادین با اخذ نمایندگی atago سعی بر توزیع این محصول دارد. شاخص انکسار از قانون اسنل محاسبه می شود و از ترکیب مواد با استفاده از معادله ی دال –گلادستون ( Gladstone–Dale relation ) نیز می توان آن را به دست آورد

۴ نوع رفراکتومتر اصلی وجود دارد :

انکسار سنج های سنتی دستی
انکسار سنج های دست
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت.
اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.
کوانتوم علمی است که به ما میگوید
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت.
اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.
کوانتوم علمی است که به ما میگوید
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت. اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.کوانتوم علمی است که به ما میگوید م
در اساطیر یونان باستان، از شخصیتی افسانه ای به نام پروکروستس نام برده شده است
او همه مسافرانی که قصد ورود به آتن را داشتند، روی تختی می خواباند و اگر مسافری، کوتاه تر از اندازه تخت بود، آنقدر او را می کشید تا اندازه شود یا اگر هم بلندتر بود پاها یا دستهایش را قطع می کرد
از نظر پروکروستس تنها اشخاصی درست و کامل بودند که به اندازه تخت او بودند!
داستان این تخت داستان هر روز زندگی ماست...در حقیقت تک تک ما آدم ها که خود را جزو افراد روشن و باسوا
ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter) از جمله تجهیزات پرکاربرد ابزار دقیق جهت کنترل فرآیندهای صنعتی میباشد که اغلب برای اندازه گیری فشار گاز یا مایع به کار می رود. محل نصب ترانسمیترها روی لوله ها و مخازن در سراسر محوطه در نقاط اندازه گیری می باشد. در مجموع ترانسمیترها از سه قسمت اصلی تقویت کننده، مبدل (ترانسدیوسر) و حس کننده ساخته شده اند. 

ترانسمیتر فشار
ترانسمیتر فشار هم در کنترل فشار و نمایش مقدارهای فشار به کار می رود هم به عنوان ترانسمیتر مقادی

اگر این حس را به مردان القا کنید که تنها به اندازه یک حساب پس انداز ارزش دارند ، بی اندازه آنها را از خود دور می کنید. یک مرد نباید به این فکر کند که فقط برای پرداخت هزینه یک رستوران مفید است و همچنین نباید فکر کند که به اندازه درآمدش ارزش دارد.

سرنوشت یک زن و اندازه سینه ها 

سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد؟

آیا داشتن پستان های بزرگ و یا کوچک تاثیری در سرنوشت یک زن دارد؟
آیا واقعاً سایز سینه اهمیت دارد؟
سالهای سال است که زنها و شوهرهاسر این موضوع با هم بحث می کنند. مرغ همسایه همیشه غاز است و به همین خاطر است که زنها معمولاً برای خودشان دلیل ارائه می دهند که چرا باید سینه های کوچک یا بزرگ داشته باشند. اما آیا واقعاً تفاوت پزشکی خاصی بین داشتن سینه های
جهت اندازه گیری دستگاه های مولد برق باید به موارد زیر توجه کرد :
1) مشاوره گرفتن از یک مهندس برق جهت اندازه گیری ظرفیت برق مصرفی و اندازه گیری ظرفیت دیزل ژنزاتور
2)محاسبه باز مصرفی سبک
3)محاسبه ظرفیت تهویه هوا
4)محاسبه باز ظرفیت شارژر باتری
5)در ساختمانهای پزشکان محاسبه ظرفیت دستگاههای تصویر برداری
6)محاسبات ظزفیت موتور
7)محاسبات ظرفیت موتور زیر بار
8)محاسبات پمپ آتش نشانی
9)محاسبات ظرفیت یو پی اس
10)محاسبات ظرفیت بار جوشکاری
11)مجاسبه ظرفیت مخازن
وقتی شما به اندازه لری شاد هستید .یعنی خیلی شاد هستید .اما سوال این است که لری کیست؟ گفته می شود که لری اشاره به یک بوکسور استرالیایی به نام لری فولی دارد که بین سال های 1878و 1917زندگی می کرد وبعدازبرنده شدن دریک مبارزه بوکس پاداش زیادی دریافت کرد و شادی ازآن زمان به اونسیت داده می شود .هرکسی شادی بسیار زیادی نشان دهد اورا به لری تشبیه می کنند.

دخترم به خاطر هدیه تولدش به اندازه لری خو.شحال بود .

در برنامه نویسی، یکی از مسائل تکراری ناشی از این است که داده های متعدد از یک نوع در یک دسته داشته باشیم. در نظر بگیرید که در حال بررسی ۱۰۰ نفر هستید و باید سن آن ها را ذخیره کنید. برای حل این مشکل در C++ می توانید یک آرایه عدد صحیح با داشتن ۱۰۰ عنصر ایجاد کنید.
یک آرایه مجموعه ای از داده هایی است که تعدادی مقادیر هم نوع را نگه می دارد. مثلا:
int age[100];
در اینجا، آرایه age می تواند حداکثر ۱۰۰ عنصر از نوع عدد صحیح را نگه دارد.
اندازه و نوع آرایه ها نمی توان
نوعی حصیر ژاپنی که از ساقه ی برنج ساخته می شد ، و کف پوش استاندارد خانه های ژاپنی محسوب می شود .تاتامی در اندازه های استانده حدوداً با ابعاد ۱۸۰×۹۰ سانتی متر ساخته می شوند و مساحت کف ساختمان را با تعداد تاتامی هایی که در آن جای می گیرد ، اندازه گیری می کنند.
در میان افرادی که به دنبال سگ های آپارتمانی و عروسکی هستند، عده ای سگ های پامرانین عروسکی را انتخاب می کنند. نژادی از سگ های آپارتمانی که به خاطر چهره عروسکی و مینیاتوری که دارند افراد زیادی طرفدارشان هستند.
پامرانین یک سگ کوچک و پشمالو و بسیار زیباست. گوش های کوچکی دارد که شبیه گوش های خرس است. جالب است بدانید که سگ پامرانین ترکیبی از دو نژاد ایسلند و لامپلند هستند. سگ های پامرانین معمولا مطیع و سرزنده هستند و در زمره مهم ترین سگ های دست آموز
دعا اثر دارد
بخوان دعای فرج را، دعا اثر دارددعا کبوتر عشق است، بال و پر داردبخوان دعای فرج را و عافیت بطلبکه این روزگار بسی فتنه زیر سر دارد
اِلهی‏ عَظُمَ الْبَلآءُ، وَ بَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَ ضاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ، و اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیکَ‏ الْمُشْتَکى‏، وَ عَلَیکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُو
روتامتر شیشه ای یوکوگاوا
این تجهیز برای اندازه گیری مداوم جریان مایعات و گازها استفاده می شود. لوله اندازه گیری شیشه بوروسیلیکاتی، رنگی روشن آسان برای خواندن دارد.روتامتر RAGN با تجهیزات فولاد ضد زنگ 316 و فولاد ضد زنگ اختیاری، تیتانیوم، اجزای داخلیPTFE یا PVDF استاندارد می شود. تجهیزات اتصال برای محصول فوق می تواند از اتصالات فلنجی یا رزوه ای NPTانتخاب شوند.
سیال میان لوله اندازه گیری از پایین تا بالا عبور می کند بنابراین احتیاج به نصب عمودی است.
دوست داشتن خدا سخت نیست چون او خارق‌العاده است. ولی اگر بخواهیم واقعاً خدا را دوست داشته باشیم، باید روی رابطه‌مان با او وقت و انرژی بگذاریم، درست مثل کاری که برای هر رابطه انسانی انجام می‌دهیم.
۱. به او فکر کنید. هر چه بیشتر به او فکر می‌کنم، بیشتر دوستش دارم. به این فکر می‌کنم که او بعنوان یک خالق تا چه اندازه بزرگ و فوق‌العاده است و تا چه اندازه به دور از خودخواهی است. به این فکر می‌کنم که تا چه اندازه با من خوب بوده و من را با وجود همه کار
انگار هر تکه مو جایی ,جا گذاشتم .باید جمع شون کنم و بذار مشون سرهم و خودمو دوباره بسازم .
نیاز دارم که حرف بزنم .بسیار حرف بزنم و از این حجم سنگین درونم کم بشه .ازین بی قراریها ..
فرصت کمی دارم ..اندازه یک قدم تا مقصد وبه همون اندازه تا ناامیدی ..
پ ن:عاشقانه ها همینش غم انگیزه .بعد از عشق رسیدن به فراغ .خدا صبرت بده
انسان به میزان برخورداری های که در زندگی دارد انسان نیستبلکه درست به اندازه نیازهایی که در خویش احساس می کند انسان استسطح تعالی و درجه کمال هر انسانی را با درجه تعالی و کمال نیازهایی که دارد و کمبودهایی که احساس می کند، دقیقا می توان اندازه گیری کرد.یعنی:هر کس به میزانی انسان تر استکه نیازهای کامل تر و متعالی تر داردآدم های اندک نیاز های اندک دارندو انسان های بزرگ نیاز های بزرگ.(دکتر شریعتی)  
در این سری مطالب، به نظریه های استراتژیک و یکپارچه پیرامون تحلیل کسب و کار برای ارزش آفرینی می پردازیم. در عصر تغییرات سریع و افزایش پیچیدگی، یادگیری سریع با ارزشتر میشود.
نحوه تصمیم گیری ها با استفاده از داده های عظیم، شلوغ و آشفته نیازمند تحلیل کسب و کار است. استفاده شایسته از دید تحلیلی، در همه جای آنالیز کسب و کار اهمیت دارد: دید تحلیلی روی داده ها به عنوان یک سرمایه استراتژیک، روی روش ها و فرآیندها برای تصحیح شدن و بهینه شدن، روی مردم و
در انتخابات دقیقا چه چیزی انتخاب می شود؟ 
انتخابات عمومی روشی برای تشخیص چیست؟
روشن است که با خط کش نمی توان میزان بلندی صدا را اندازه گرفت. پس با هر روشی نمی توان هر اندازه ای را بدست آورد. خط کش انتخابات چه چیزی را نشان می دهد؟
ادامه مطلب
احتمالا شما هم براتون این مشکل پیش اومده که در Gtmetrix بهتون خطا نشون میده که اندازه عکس ها بزرگتر از قابی که نمایش داده میشه. دستی درست کردن عکس ها زمان بر هست یه روش ساده استفاده از کراپ وردپرس هست و برای اینکه بتونید اندازه عکس ها رو تغییر بدید یک ترفند ساده برای انجام این کار وجود داره و اون هم اضافه کردن اندازه مختلف عکس به فایل Functions.php قالبتون هست.

اضافه کردن اندازه مختلف تصویر در وردپرس

برای اینکار کافی به فایل functions.php برین و مشابه کد ز
بنام خدا بخشنده و مهربان.
باسلام 
در این تصویر زیبا و جالب می توانید ببینید سیاره زمین ما در مقابل دیگر سیارات همسایه ما، چه اندازه ای می باشد ! همچنین همه سیارات (نزدیک ما) در مقابل خورشید  چه اندازه ای می باشند...!

ادامه مطلب
بنام خدا بخشنده و مهربان.
باسلام 
در این تصویر زیبا و جالب می توانید ببینید سیاره زمین ما در مقابل دیگر سیارات همسایه ما، چه اندازه ای می باشد ! همچنین همه سیارات (نزدیک ما) در مقابل خورشید  چه اندازه ای می باشند...!

ادامه مطلب
رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی یک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده میانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا

اداره آبفا شادگان از شهروندان خواست به اندازه مصرف روزانه خود آب ذخیره کنند.شهرستان شادگان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز قرار دارد.

آب آشامیدنی شهرستان شادگان فردا سه شنبه برای تعمیر شبکه به مدت چهار ساعت قطع می‌شود.

اداره آب و فاضلاب شهرستان شادگان دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد به منظور انجام پاره ای تعمیرات بر روی تاسیسات آبرسانی به این شهرستان شبکه آب شادگان از ساعت ۲۰  تا ۲۴ روز سه شنبه قطع خواهد شد. بنا به این
پاورپوینت روش های تولید1

دانلود پاورپوینت با موضوع روش های تولید1، در قالب ppt و در 68 اسلاید، قابل ویرایش، شامل جزئیات اتوماسیون، ابزارشناسی، اندازه گیری، اصول اندازه گیری، خطاهای سیستماتیک، جنبه های مهم دیگر در اندازه گیری، نکات اندازه گیری، اصول بازرسی، تست،
محققان دانشگاه لافبرو انگلیس دریافتند چاقی میان تنه (شکم و دور کمر) با کاهش اندازه مغز، ضعف حافظه و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ارتباط دارد.

به گزارش : در این تحقیقات از اطلاعات سلامت ۹۶۵۲ داوطلب با میانگین سنی ۵۵ سال استفاده شده است و محققان شاخص توده بدنی، نسبت دور کمر به لگن و میزان چربی کلی بدن هر داوطلب را اندازه گیری کردند.
ادامه مطلب
در ادامه سری نوشته های "دیوار" اکنون می خواهم در مورد آن سوی دیوار بنویسم:دیوار نوشته ی امروز "توانایی مالی برای از بین بردن این عدم راحتی و آسودگی خاطر حاصل از اضطراب عدم توانایی در تامین نیاز های اولیه می باشد" 
یا به طور خلاصه این سوی دیوار (نداشتن پول به اندازه کافی ) و آن سوی دیوار (داشتن پول به اندازه کافی) است
حالا تصور اینکه این طرف دیوار با آن سوی دیوار چه تفاوتی دارد :
این طرف دیوار مهمانت را خودت به ترمینال میرسانی و حدود 4 ساعت زمانت را
دانلود کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق حریر پوش
دانلود کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق حریر پوش
دانلود کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق حریر پوشفرمت پی دی اف ...
دریافت فایل
http://www.mohandesidl.ir/www.mohandesidl.ir › مکانیک › کتاب ها و هندبوک ها دانلود کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق حریر پوش - مهندسی ... ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - امروز برای شما دوستان کتاب سیستم اندازه گیری حریرپوش رو در قالب یک فایل pdf قرار دادیم این کتاب که یکی از بهترین کتاب های سیستم های ... http://www.mohandesi
مجموعه عملیاتی که تحت شرایط مشخص میان نشان‌دهی یک دستگاه یا سیستم اندازه‌گیری یا مقدار یک سنجه مادی یا ماده مرجع و مقدار متناظر آن که از استانداردهای اندازه‌گیری حاصل می‌شود، رابطه‌ای برقرار می‌کند.کالیبراسیون اجازه می‌دهد که میزان تصحیح لازم را نسبت به نشاندهی تعیین کنیم. با کالیبراسیون ممکن است خواص اندازه شناختی دیگری نظیر اثر کمیت‌های تاثیر گذار نیز تعیین شود. در واقع کالیبراسیون ویژگی‌های کارآمدی دستگاه یا مواد مرجع را بوسیل
مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد از کمک ۵۴۰میلیون ریالی خیر سلامت جهت خرید یک دستگاه‌ای اسکن(A_scan) چشمی خبر داد.
سیدمحمد هاشمی اظهار کرد: خیر سلامت "حاج علی اکبر صفری" این اقدام خداپسندانه را در راستای تکمیل بخش چشم بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خلیل آباد و بهره مندی بیماران از خدمات مناسب انجام داده است. 
این دستگاه پیشرفته جهت انجام اندازه گیری طول قدامی_خلفی و نیز اندازه گیری لنز داخل چشمی کاربرد دارد.
کُرم گذاری روی سقف:
1- ابتدا یک نقطه از بدنه را به عنوان مبناء در نظر گرفت و خط تراز آن را دور می گردانیم. سپس با ریسمان رنگ شده خط تراز را ترسیم می کنیم.
2- با متر از خط تراز تا سقف اندازه گرفته تا پایین ترین نقطه سقف را بدست آوریم.
3- بعد از تعیین پایین ترین نقطه در آن محل کرم را اجراء نموده و فاصله کرم تا خط تراز را اندازه می گیریم این کرم را اصطلاحاً (اوستاکار) گویند.
4- بر مبناء اندازه گرفته شده (کُرم اوستاکار) و خط تراز مبناء در زوایای دیگر سقف کرم
چگونه مراقب قلب خود باشیم
قلب،
عضوی عضلانی و تو خالی است که در قسمت پایین قفسه سینه، در پشت و سمت چپ
استخوان جناغ سینه قرار گرفته است. اندازه ی قلب هر فردی به اندازه ی مُشت
دست اوست.
این عضو قوی و پُرکار، خون را به همه بخش‌های بدن اعم از سلول‌ها، عضلات، استخوان‌ها و اعضا پمپ می‌کند.
از دیدگاه یک متخصص قلب، قلب چه تعریفی دارد؟
در تمام طول زندگی، قلب با سرعتی حدود یک بار در ثانیه می‌تپد و حین فعالیت بدنی این سرعت به میزان قابل‌توجهی افزایش
سومین شهر بزرگ ایران، اصفهان که دارای شهرتی جهانی است با وجود تصاویر زیبایی
که از آن در دسترس همگان است نیازی به معرفی و تبلیغ ندارد چراکه به اندازه کافی
همه در مورد اصفهان شنیده و خوانده اند بنابراین اشتیاق برای دیدن اصفهان به
اندازه کافی وجود دارد. حال سوال در مورد اقامت به وجود می آید. جا دارد ذکر کنیم
که از این بابت هم باید خیال همه راحت باشد زیرا هتل های اصفهان هم به خوش نامی
خود اصفهان هستند و همواره مورد تمجید و تایید مسافران و گردشگرا
اندازه گیری دور سر کودکان از هنگام تولد تا دو سالگی از اهمیت ویژه ای برخودار است . دور سر از برآمدگی بین دو ابرو شروع می شود از برآمدگی پشت سر عبور و دوباره بر روی پیشانی (یا برعکس) توسط یک متر پارچه ای باید اندازه گیری شود، همچنین شما می توانید یک روبان در نظر بگیرید و از آن برای اندازه گیری در طول یکسال اول استفاده کنید و هر ماه اندازه را بر روی آن علامت بزنید
ادامه مطلب
از وقتی مادر شدم، فکر میکنم تولد هر کسی رو باید به مادرش تبریک گفت و سال‌روز مادر شدنش رو جشن گرفت.
مامان گلم ممنون که ۲۵ سال پیش، منو به دنیا آوردی، ممنون بابت همه‌ی زحمات بی منتت و ممنون بابت عشق بی حد و اندازه ات... امروز بیشتر از قبل میفهممت، بیشتر از قبل، دوستت دارم :)

+ امیدوارم ۲۶ سالگی به اندازه ۲۵ سالگی، شیرین و هیجان انگیز باشه :)

سردترین نقطه شناخته شده در منظومه شمسی، خیلی از زمین دور نیست. در سال 2009 مدارگرد اکتشافی ناسا دهانه‌ای را در نزدیکی قطب جنوب ماه شناسایی کرد که  در بخش سایه ماه قرار دارد. دمای این منطقه تنها 33 درجه کلوین (240- درجه سانتی‌گراد) است؛ دمایی به مراتب سردتر از هر دمایی که بر روی پلوتوی سرد و تاریک اندازه‌گیری شده است. با ادامه کاوش‌ها و بهبود وسایل اندازه‌گیری، این رکورد ممکن است به نقطه ی دیگری در منظومه شمسی انتقال داده شود. قمر سیاره‌ای غیر
خرید پرچم :
بارنگ تولید کننده و مرکز خرید انواع پرچم ها شامل خرید پرچم رومیزی.خرید پرچم تشریفاتی ، خرید پایه پرچم و چاپ و خرید پرچم تبلیغاتی و خرید پرچم مذهبی است و افتخار دارد تا کلیه پرچم های سازمانی، شرکتی و ملی را بدون هیچ محدودیتی با ابعاد گوناگون تولید نماید.خرید پرچم های رومیزی از جنس ساتن آمریکایی با پایه سنگ و اندازه 30*20 تولید می شود.جنس خرید پرچم تشریفات :مخمل و تکه دوزی شه و اندازه :150*90جنس خرید پرچم اهتزاز : از ساتن و اندازه: 150*90برای
آیامی دانید⁉️دود اسپند سریع جذب مغز می شود و آنرا گرم می‌کند.
آیا می دانید ⁉️عطسه عروق را منبسط می‌کند، عروق ریز مغز را باز می کند.
آیا می دانید ⁉️بی حسی های دندانپزشکی باعث سردی تن میگردد و موهای صورت را سفید میکندبرای رفع این مشکل اگر همان لحظه نمک روی آن قرار دهید سردی رااز بین می برد.
آیا می دانید ⁉️بهترین رقیب حجامت پیاده روی است.
آیا می دانید ⁉️غذاهای سرد پوکی استخوان می آورد ومی توان کلسیم لبنیات را از انجیر وبادام درختی که گرم ه
در مورد ادکلن راحت بگیرید. واقعا، همین اندازه کافی است.
شما چه کسی هستید؟ یک پسر 12 ساله که در راه اولین جشن هستید؟ اینکه به اندازه کل فروشگاه ابرکرومبی بو بدهید، روش درست ادکلن زدن نیست. یک یا دو بار اسپری کافی است. به من اعتماد کنید، لطافت نکته کلیدی است.
ادامه مطلب
کسی که به اندازه ی کافی انتظار کشیده استتا ابد انتظار می کشد. و ساعتی فرا می رسد کهدیگر هیچ اتفاقی نمی تواند بیفتد و دیگر هیچ کسنمی تواند بیاید و همه چیز به آخر رسیده استبجز انتظار که بیهوده از خود آگاه است.شاید او به این حال رسیده بود...
+
ساموئل بکت
تهران- ایرنا - محققان دانشگاه UCLA با همکاری محققان دانشگاه MIT یک برچسب انسولین طراحی کردند که توانایی اندازه‌گیری و مدیریت گلوکز بیماران مبتلا به دیابت را دارد و در صورت نیاز قادر است انسولین موردنیاز را به بدن آن‌ها تزریق کند.
ادامه مطلب
انکودر نام قطعه ای ایست که با چرخش شفت آن در خروجی به شما پالس میدهد. به طور کاملتر، انکودر حسگری است که به محور چرخ دنده یا موتور وصل می شود و میتواند میزان چرخش را اندازه گیری کند و با اندازه گیری میزان چرخش می توانید جا به جایی "سرعت"، شتاب، یا زاویه چرخشی را تعیین کنید. 

ادامه مطلب
روتامتر شیشه ای یوکوگاوا
این تجهیز برای اندازه گیری مداوم جریان مایعات و گازها استفاده می شود. لوله اندازه گیری شیشه بوروسیلیکاتی، رنگی روشن آسان برای خواندن دارد.روتامتر RAGN با تجهیزات فولاد ضد زنگ 316 و فولاد ضد زنگ اختیاری، تیتانیوم، اجزای داخلیPTFE یا PVDF استاندارد می شود. تجهیزات اتصال برای محصول فوق می تواند از اتصالات فلنجی یا رزوه ای NPTانتخاب شوند.
سیال میان لوله اندازه گیری از پایین تا بالا عبور می کند بنابراین احتیاج به نصب عمودی است.
مشخصات فنی ام دی اف پانو :
نام ام دی اف:پانو / Panoضخامت ام دی اف: 16 میلیمترعرض ام دی اف:3660 میلیمترطول ام دی اف: 1830 میلیمترتعداد ورق ام دی اف در پالت: 30 ورق
تلفن :77657613/4

​​​​​
Pano MDF-118
​​​​​​​
Pano MDF-119
​​​​​​​
Pano MDF-120
​​​​​​​
Pano MDF-121
​​​​​​​
Pano MDF-122
​​​​​​​
Pano MDF-123
​​​​​​​
Pano MDF-124
​​​​​​​
Pano MDF-125
​​​​​​​
Pano MDF-126
​​​​​​​
Pano MDF-127
​​​​​​​
Pano MDF-128
​​​​​​​
Pano MDF-129
​​​​​​​
Pano MDF-130
​​​​​​​
Pano MDF-131
​​​​​​​
Pa
خرید ساعت مچی متناسب با دست

از مهترین مسایلی که در خرید ساعت مچی باید توجه کرد، انتخاب ساعت مچی متناسب با سایز دست شماست چرا که هر ساعت مچی برای همه دست‎ها مناسب نیست. برخی نکات است که با رعایت آن‌ها می‌توانید اطــمینان حاصل کنید که ساعت مچی که خریدید، متناسب با مچ دست شما است. در این مطلب قصد داریم به نکات کلی که بایستی در انتخاب ساعت مچی متناسب با سایز مچ دستانتان رعایت کنید، اشاره کنیم. 

قطر ساعت: به صورت کلی قطر صفحه‌ی ساعــت‌های
تازگی ها هرگاه از دیگران می رنجمیا حتی نگرانم که چه قضاوت هایی پشتِ پرده ی تظاهرشان، برایم می کنندچشمانم را می بندمو این قسمت از جمله ی معروف "دیل کارنگی" را در ذهنم مرور می کنم
"دیگران حتی به اندازه ی سردردشان، به مردن من و تو اهمیت نمی دهند..."
و همین برای بیخیال شدنم کافیست...
و من نگران قضاوت های مردمی که به اندازه ی سردردشان هم برایشان مهم نیستم، نخواهم بود...
راز آرامش همین است‌...!

اشتباهی که من میکنم اینه که فکر میکنم به اندازه‌ای که من به بقیه اهمیت میدم,بقیه هم همون اندازه به من اهمیت میدند,همون قدر که من به فکرشونم اونها هم به فکر من اند,همون میزان که من نگرانشونم,دلتنگشونم و ... در حالی که اینطور نیست,اصلا اینطور نیست.من برای بقیه هیچ اهمیتی ندارم.
در زبان انگلیسی کلمات پرکاربردی وجود دارند که آگاهی از نحوه کاربردشان و تسلط بر قواعد مربوط به آن‌ها ضروری است. کلمه Enough یکی از این موارد است که در این گفتار به آن خواهیم پرداخت. به طور مشابه در گفتارهای گذشته دیدیم که چطور کلماتی همچون Like و As نیز از این دسته‌اند.
کلمه Enough  در زبان انگلیسی هم می‌تواند کیفیت یک صفت یا adjective را وصف کند. هم می‌تواند کیفیت یک قید یا adverb را بیان کند. هم این توانایی را دارد که همراه یک اسم یا noun بیان شود. و حتی می‌تو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها