نتایج جستجو برای عبارت :

مرزه برای قلب مفید است

مرزه برای قلب مفید است

مرزه گیاهی است که در شرق اروپا و آمریکا برای تهیه سالاد، سوپ، سس، غذاهای گوشتی و ماهی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب به خواص این گیاه اشاره می کنیم.*مصرف آن برای درمان عفونت های روده و انگل توصیه شده است.
ادامه مطلب
انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
معجون حیات
به اندازه یکسان  داروهای گیاهی را کوبیده و با هم مخلوط میکنیم و آن را دَم کرده و روزی یک فنجان نوش جان کنید.
به طور مثال ( 50 گرم آویشن ، 50 گرم شوید ، 50 گرم نعناع ، 50 گرم جعفری ، 50 گرم مرزه )
( شادابی و سلامتی بدن ، پیشگیری و درمان بیماریهای گوارشی ، چربی خون ، مشکلات ریوی و سرفه و ...
( آویشن ، شوید ، نعناع ، جعفری ، مرزه )
داروگیاهی لقمان حکیم:
گیاه خوشبو و خوش طعم مرزه یکی از گیاهان محبوبی است که به طور گسترده در غذاهای اروپایی و آمریکای شرقی به کار گرفته می‌شود. از لحاظ گیاه شناسی، این گیاه سالانه، متعلق به خانواده‌ی نعناع بوده و از لحاظ علمی نیز به عنوان Satureja hortensis شناخته شده است.
این گیاه به شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم است و برای رشد خود به نور خورشید نیازمند می‌باشد. ارتفاع این گیاه به طور تقریبی به ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر می‌رسد. این گیاه دارای برگ‌ه
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
معجون حیات
به اندازه یکسان  داروهای گیاهی را کوبیده و با هم مخلوط میکنیم و آن را دَم کردهو روزی یک فنجان نوش جان کنید.
( شادابی و سلامتی بدن ، پیشگیری و درمان بیماریهای گوارشی ، چربی خون ، مشکلات ریوی و سرفه و ...
( آویشن ، شوید ، نعناع ، جعفری ، مرزه )
طرزتهیهنخود و لوبیای سفید باهم دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم
ادامه مطلب
مواد لازم:
نخود و لوبیای سفید باهم : دو سوم لیوان
گوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرم
گوجه فرنگی ٢عدد متوسط
پیاز یک عدد
سیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)
سیب زمینی ٢ عدد
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
لیمو عمانی یکعدد
مرزه خشک به دلخواه یک ق.چ
نمک ، فلفل به مقدار لازم

ادامه مطلب
مواد لازم:نخود و لوبیای سفید باهم دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم

ادامه مطلب
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
مواد لازم:
نخود و لوبیای سفید باهم دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم

ادامه مطلب
طرزتهیهنخود و لوبیای سفید باهم دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم

ادامه مطلب

مواد لازم:نخود و لوبیای سفید باهم دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم
ادامه مطلب

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
خیارشور های بازاری که خیلی ترد و خوش طعم هستش و اکثرا به صورت دبه ای از همدان به کشور پخش میشند روش خاص و فوری دارند.
مواد لازم خیارشور دبه ای
خیار >> ٢ کیلوسبزی ( نعنا ،ترخون، مرزه ) کلا ٢٠٠ گرمسیر>> ٨ حبهنخود خام >> یک چهارم پیمانهنمک >> ١ پیمانهآب>> ١۴ پیمانهسرکه سفید>> ١ پیمانهفلفل تند >> ۶ عدد

ادامه مطلب

ادامه مطلب
مواد لازم:نخود و لوبیای سفید باهم : دو سوم لیوانگوشت گوسفند با استخوان و چربی ٣٠٠گرمگوجه فرنگی ٢عدد متوسطپیاز یک عددسیر یک حبه(پودرسیر یک ق.چ)سیب زمینی ٢ عددرب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوریلیمو عمانی یکعددمرزه خشک به دلخواه یک ق.چنمک ، فلفل به مقدار لازم

ادامه مطلب
دلمه فلفل خوشگل‌.به مقدار مساوی بلغور گندم درسته و عدس از شب قبل خیس کردم، یعنی شنبه شب، و روز یکشنبه یک پیاز داغ، چند تا حبه سیر و زردچوبه و در آخر کندم و عدس را توش ریختم و با یک لیوان آب که توش یک عصاره سوپ بود کمی پختم تا به روغن افتاد. بعد گشنیز و ریحون و ترخون و مرزه بهش زدم و چاشنی هم، یک قاشق ماست، دو قاشق #ایوار و ای لیمو ترش و کمی رب انار لب ترش زدم و کمی دیگه گذاشتم رو حرارت و بعد فلفل ها را از وسط نصف کردم و اونها را پر کردم.کف ظرفی را هم ی
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو
۱. طرز تهیه دلمه فلفل دلمه‌ ای مجلسی
مواد لازم(برای سه نفر)
فلفل دلمه‌ای
سه عدد

گوشت چرخ کرده
دویست گرم

پیاز
 یک عدد متوسط

بادمجان
 یک عدد

تره، جعفری، گشنیز، شوید، نعناع، ترخون و مرزه ساطوری شده
 از هرکدام یک قاشق غذا خوری

پنیر پیتزا
 صد گرم

رب گوجه فرنگی
 دو قاشق غذا خوری

زرد چوبه
 یک قاشق مربا خوری

آب، نمک و فلفل
 به اندازه کافی

روغن
 به میزان لازم

زمان لازم برای آماده سازی و پخت ۲ ساعت

ادامه مطلب
مرزه گیاه خوش طعم و عطر از خانواده نعناع است، درباره خواص درمانی این گیاه چه می‌دانید؟ با مجله دلتا همراه باشید.
خواص مرزه چیست؟ یک گیاه ارگانیک که عطر و طعم آن شما را مست می‌کند. مرزه گیاه ضد التهاب، ضد نفخ و ضد اسپاسم است که به دلیل آنتی اکسیدان های طبیعی از رشد تومور ها جلوگیری می‌کند. از این گیاه خوش عطر در کنار نعناع، ترخون، تره، شوید و جعفری می‌توانید در انواع مختلف غذا ها، کوکو و حتی نوشیدنی های خانگی مثل دوغ استفاده کنید، خواص م
گیاه مرزه
 نعناع Labiatae:تیرهSatureia hortensis L.:نام لاتینSummer Savory – Garden Savory:نام انگلیسیمرزه:نام فارسیصعترالبر- نزغ:نام عربیشرح گیاهگیاهی است علفی یکساله و دارای ساقه منشعب به طول 10 تا 30 سانتی متر که به سهولت بر اثر دارا بودن ظاهری به رنگ سبز خاک آلود یا مایل به خاکستری از گونه های مجاور تشخیص داده می شود رنگ ساقه آن تیره تر از برگ است بعلاوه در محل گره ها انشعاباتی حاصل می کند که آنها نیز به نوبه خود منشعب می گردند بطوریکه گیاه به صورت بوته پرپشتی جلوه
کنترل چربی خون با شربت هشت عرق (+طرز تهیه)

شربت هشت عرق حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، D ، E ، K و گروه ویتامین‌های B می باشد

خواص شربت هشت عرق
امروزه به علت مصرف کردن غذا‌های آماده، فست‌فود‌ها و رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب افراد دچار چربی خون و بیماری‌های مختلف می‌شوند که شربت هشت عرق (عرق شوید، زنیان، سیر، کاسنی، شاه‌تره، مرزه، جعفری و گشنیز) می‌تواند به کاهش چربی خون و سایر بیماری‌ها کمک شایانی کند.
ادامه مطلب
دلمه را می‌شود به شکل‌های متفاوتی درست کرد و به این سبک از غذا می‌شود خلاق‌تر نگاه کرد و با انواع سبزیجات مختلف مثل بادنجان، فلفل دلمه‌ای، کلم، گوجه و پیاز دلمه درست کرد. دلمه‌هایی با طعم‌های مختلف و جذاب‌تر از برگ مو. یکی از این غذاها، طبخ دلمه با سبزیجاتی مانند بادمجان، پیاز، گوجه و حتی کدو و فلفل دلمه‌ای است.
مواد لازم برای تهیه دلمه سبزیجات:
بادمجان دلمه‌ای: ۲ عدد
فلفل دلمه‌ای رنگی: ۲ عدد
گوجه فرنگی درشت: ۲ عدد
پیاز خرد شده: ۱ عدد
رو
سبزی خوردن؛ همان یار قدیمی سفره‌های ایرانی. ریحان، نعناع، جعفری، تربچه، پیازچه و... شما کدام را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا همراه باشید.
مگر می‌شود بر سر سفره گرم ایرانی بدون سبزی خوردن نشست؟ این را باید از خانم‌های خانه‌دار ایرانی پرسید. سبزی‌های معطر و اشتها‌آوری مانند شاهی، ریحان، تره، نعنا، جعفری، ترخون، مرزه، تربچه و … هر کدام ویژگی‌های تغذیه‌ای و درمانی خاص خودشان را دارند؛ شما کدام یک را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا و این
طرز تهیه کوفته تبریزی
طرز تهیه کوفته تبریزی با شبزی خشک , دستور پخت کوفته تبریزی خانم گلاور , koofte tabrizi , ;,tji jfvdcd
کوفته تبریزی
کوفته تبریزی یکی از انواع کوفته های معروف و پر طرفدار ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است اصالتا متعلق به شهره تبریز می باشد. این کوفته خوشمزه به دلیل طعم بسیار خوبش در سراسر کشور فراگیر شده است و تقریبا در تمام شهرهای ایران طبخ می شود.
با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۸ نفر کوفته تب
ما أكثر ما یُواجَه الزائر بهذا السؤال غیر الوجیه: "هل استلمت الضریح؟" فصار كثیر من الزوّار یزعم أن الزیارة من دون استلام الضریح غیر مضبوطة، فلا تهنأ له الزیارة إلا إذا استطاع أن یشقّ طریقا من بین الازدحام إلى الضریح. فإن قدر على ذلك رجع إلى أهله مسرورا مرفوع الرأس، وإلّا رجع خائباً! لیتنا كنّا ندع هذا السؤال جانبا، لكی لا یشتبه الأمر على بعض فیزعم أن قد أفلح الیوم من استقوى! إن استلام الضریح عمل جیّد وعظیم بلا ریب، ولا یحلو للضریح أن یُترك خ

ﻋﻦ ﺑﻪ ﻫﺎ ﻣﺎﺩﺭ ﻣﺮﺩﻩﻡﺮﻪ ﻣ ﻨﻢ ﻫﻤﺶ ﺍﻓﺴﺮﺩﻩﻡﺁﺑﺮﻭ ﻫﺮ ﻣَﺮﺩﻩ ﺑُﺮﺩﻩﻡ

ﻮﺩ ﺩﺭﻭﻧﻤﻮ ﺳﺎﺖ ﻦ
ﺩﺭﺩ ﻧﺴﺨﻪ ﻣﻨﻮ ﺪﻩﺗﻮ ﺭﻭ ﻣﺜﻞ ﺳَﻢ ﺑﻪ ﺧﻮﺭﺩﻡ ﻣﺪﻩﺩﻪ ‏« ﻧﻘﻄﻪ ‏» ﺿﻌﻔﻤﻮ ﻓﻬﻤﺪﻩ‏

« ﺧﺎﻝ ِ ﺗﻮ ‏» ﺳﺎﻫﺎﻟﻪ ﻣﻨﻪ
ﺸﺖ ﺷﺎﺩﺎﻡ ﻪ ﺍﻣﺎ ... ﻣﻮﻧﺪﻩﺯﺧﻢ ﻣﻦ ﻪ ﺑ ﻣﺪﺍﻭﺍ ﻣﻮﻧﺪﻩ،ﺗﻮ ﺭﻭ ﺩﺪﻩ ﺩﻫﻨﺶ ﻭﺍﻣﻮﻧﺪﻩ

ﺧﻨﺪﻩ ﻫﺎ ﻧﻤﺖ ﺷﺮﻨﻦ
ﺗــﻮ ﺩﻟﻢ ﻪ ﻏﻢ ِ ﺣﺎﺻﻠﺨﺰﻩﺷﻬﺮ ِ ﺑﻌﺪ ِ ﺣﻤﻠﻪ ﻨﺰﻩﺩﺱ ﺑﻪ ﻫﺮﺟﺎﺵ ﺑﺰﻧ ﻣ
این ترشی از ترشی‌های خیلی قدیمی ما ایرانی‌ها است در تهیه این ترشی از انواع سبزیجات و صیفی جات استفاده می‌شود به همین خاطر عطر و طعم بسیار خوبی دارد البته لازم نیست همه صیفی جات رو استفاده کنید هر کدام در دسترس نبود یا دوست نداشتید را می‌توانید حذف کنید.
مواد اولیه لازم برای تهیه ترشی هفت بیجار
گل کلم ۱/۵ کیلوبادمجان ۱ کیلوکلم برگ نیم کیلوهویج نیم کیلولوبیا سبز نیم کیلوخیار قلمی نیم کیلوسیب زمینی ترشی نیم کیلوکرفس نیم کیلوپیاز ترشی (پیاز
به چه می‌اندیشی!
نگرانی بیجاست...
عشق اینجا
و‎ ‎خدا هم اینجاست،
لحظه‌ها را دریاب
زندگی در فردا
نه، همین امروز است!

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه و زیبا

یك زن
برای زیبا ماندن
به دوستت دارم های
مردی نیاز دارد
كه هرروز آرام
در گوشش زمزمه كند

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه کوتاه

وقتی انسان‌ها همدیگر را دوست داشته باشند، همدیگر را می‌بخشند. اما وقتی دائما مجبور به این کار شوند، از دوست داشتن دست برمی‌دارند...!

++++++++++++++++++++
“آش اوماج” یا اوماج آشی یکی از غذاهای محلی استان آذربایجان است.

مواد لازم برای آش اوماج

عدس 1 پیمانه
سبزیجات معطر (ریحان - تره -مرزه-) 250 گرم
پیاز   4 عدد بزرگ
کره محلی   25 گرم
آب قلم (دلخواه) 1لیوان
نمک به مقدار کافی
مواد لازم برای آش اوماج
 آرد 2 قاشق غذاخوری
زردچوبه   نوک قاشق چایخوری
نمک مقدار کم
آب به اندازه کافی

طرز تهیه آش اوماج
ادامه مطلب
گل کلم ۱ کیلو هویج نیم کیلو خیار نیم کیلولوبیا سبز نیم کیلوسیر ۲ تا ۳ بوتهفلفل سبز تند چند عددسرکه به میزان لازمنمک به میزان لازم سبزی ترشی (من از ترخون ، مرزه ،نعناع ،گشنیز و جعفری استفاده کردم ) به میزان لازم ادویه ترشی به میزان لازم ( این ادویه رو از مامانم گرفتم که از عطاری خریده ) ( اما مخلوطی از سیاه دانه ،پودر تخم گشنیز ، گلپر ، فلفل سیاه ،فلفل قرمز ، رازیانه ،پودر زیره سبز ،جوز هندی ، دارچین هستش )
گل کلم رو تکه تکه کردم و خوب شستم . خیار
حمایت از جمله چین
کمپین حمایت از سازنده جمله چین و روند ساخت
امروز در روند ساخت جمله چین به نتایجی رسیده ایم که ارزشمند هستند و نشان دهنده قدرت برنامه نویسی ایرانی است . با اینکه تماما انگلیسی می باشد اما ایرانی های فارسی زبان در زمینه برنامه نویسی پیشتازند . امیدوارم در این شرایطی که هم باید بیکدیگر کمک کنیم نرم افزار جمله چین من به شما کمک کرده باشد . امیدوار باشید که در نسخه های بعدی این نرم افزار شامل تحولات بسیاری می شود . من خودم به شخصه
حمایت از جمله چین
کمپین حمایت از سازنده جمله چین و روند ساخت
امروز در روند ساخت جمله چین به نتایجی رسیده ایم که ارزشمند هستند و نشان دهنده قدرت برنامه نویسی ایرانی است . با اینکه تماما انگلیسی می باشد اما ایرانی های فارسی زبان در زمینه برنامه نویسی پیشتازند . امیدوارم در این شرایطی که هم باید بیکدیگر کمک کنیم نرم افزار جمله چین من به شما کمک کرده باشد . امیدوار باشید که در نسخه های بعدی این نرم افزار شامل تحولات بسیاری می شود . من خودم به شخصه
دلمه‌ها انواع مختلفی دارند. اما فلفل دلمه‌ای شکم پر، پرطرفدارترین و معروف ترین دلمه‌ای است که برسر سفره‌ی ایرانی‌ها قرار دارد.
مواد لازم
لپه 80 گرم
پیاز 1 عدد
سبزی دلمه 200 گرم
روغن به مقدار لازم
فلفل و زردچوبه
گوشت چرخ کرده 200 گرم
برنج نصف پیمانه
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای 4 عدد

طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر
برای تهیه فلفل دلمه‌ای شکم پر ابتدا پیاز را خرد کنید.
لپه را چند ساعت زودتر خیس کنید سپس آن را کمی بپزید تا نیم پزشود. قبل
الکترسیته:  الكترسیته انرژی نهفته ای در طبیعت و وجود آن در بعضی از مواد موجود درجهان میباشد این نیرو به صورت های مختلف میباشد و دارای 2 قطب میباشد اما به صورت كلی میتوان الكترسیته را به دوبخش تقسیم كرد الكترسیته ساكن++این حالت از الكترسیته عنصری كه آن را بو جود می آورد دارای قطب مثبت+میشود مانند وسیله پلاستیكی كه بر اثر مالش دارای قطب مثبت میشود یا بدن انسان كه بر اثر برخورد با این گونه اشیاء درای قطب مثبت الكترسیته ساكن میشود فقط زمین تامین
وصیه می کنیم افرادی که دارای مزاج سرد و خشک می باشند دستورات غذایی زیر را جهت حفظ سلامتی خود بیشتر رعایت کنند.
غذاهایی که با مزاج سرد و خشک سازگاری بیشتری دارند و توصیه می شود آن ها را بیشتر مصرف کنید:
گوشت و غذا: گوشت بره، کبوتر، مرغ محلی چاق، تخم مرغ محلی، شوید پلو، زیره پلو، پلو زعفرانی، نخود آب، نان سنگک کنجدی، شیره خرما، شیره انگور، ارده، پلوشیره، انواع حلیم، مربای زردک، کله پاچه، انواع حلوا، انواع حریره، پلو ماش و پلو خلال بادام.
سبزیج
میخوام بهتون یک کوفته تبریزی عالی آموزش بدم که از سایت گل من و تو برداشتم حتما تا انتها مطالعه کنید.
مواد لازم برای کوفته تبریزی
نصف پیمانه پلوپز، برنج رو پخته و آبکش میکنیم.
یک پیمانه لپه رو پخته و آبکش میکنیم.
گوشت چرخ کرده ۳۰۰گرم (برای هر نیم کیلو گوشت باید ۱ عدد تخم مرغ بزنیم )
پیاز رنده شده و آبگرفته ۲ قاشق غذا خوری
نمک.زردچوبه به اندازه کافی
تخم مرغ یک عدد
سبزی معطر خشک ۳ق غذا خوری(مرزه،ترخون،گشنیز،جعفری) در مورد سبزی معطر هم بحث میکنیم
آ

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین

ادویه پلو:
مخلوط گل محمدی – زیره- دارچین – زنجبیل – جوز هندی – میخک و هل.
این ادویه برای مصرف در کلم پلو، هویج پلو و قیمه پلو بسیار مناسب است.
ادویه آبگوشت:
مخلوط زردچوبه – دارچین- فلفل سیاه – جوز هندی – بادیان – میخک.
به نظر خیلی ها آبگوشت ادویه ی خاصی ندارد و شاید بیشتر ما آبگوشت را فقط با زردچوبه و فلفل و برگ بو میپزیم. در صورتیکه آبگوشت هم ادویه مخصوص به خودش را دارد. به همین خاطر دیزی های بیرون پز این قدر خوشمزه اند.
ادویه ترشی:
مخلوط نع
تمرین مان وسواس فکریمیانگین ۵ رای از تعداد ۱

مان وسواس
مان وسواس یا او سی دی به تنهایی امکان پذیر نیست . ممکن است اضطرابی که بت فکر کردن به این بیماری ما بوجود می آید به  وسواس فکری نیز مبتلا شویم . پس توصیه میشود برای مان ، به یک مانگر و یک روانپزشک مراجعه شود . اختلال او سی دی از اختلالاتی است که هم نیاز به دارو دارد و هم مان روحی . برای مان روحی روانی به یک روانشناس لینی ید مراجعه شود . مان وسواس وقتی امکان پذیر است که بپذیریم وجود ما یک اختلا
کاشت بذر سبزی خوردن در حیاط منزل و باغچه ها یکی از کارهایی است که افراد زیادی به آن علاقه دارند و با خرید بذر سبزیجات مایل دارند محصولات خود را پرورش دهند.
در مطلب امروز قصد به معرفی چندین راه برای کاشت سبزیجاتی را داریم که عموما می توان آنها را در باغچه خانه پرورش داد. با ما همراه باشید.
سبزیجاتی که مصرف بالایی دارند در اولویت هستند.
سبزیجاتی را بکارید که مصرف بیشتری دارید و همیشه از آنها استفاده می کنید، و یا سبزیجاتی که تازه مصرف کردنشان بس
در این مقاله قصد داریم ، نیاز بسیاری از مخاطبان که به دنبال لیست ادویه های مخصوص هر غذا هستند را پاسخ دهیم و آنها را با انواع ادویه های خوشمزه ، خوشبو ، خوش رنگ و هم چنین گرم آشنا نماییم .
همچنین طرز تهیه ادویه های مختلف که برای طبخ انواع غذاها استفاده می شوند را به طور کامل شرح دهیم .
برای مثال به طرز تهیه ادویه کاری ، ادویه ترشی ، ادویه فلافل ، ادویه مخصوص قرمه سبزی ، ادویه جوجه کباب و .... می پردازیم .
در زیر به معرفی اجمالی 20 نوع ادویه می پردازی
سلامت ریه‌ها و سیستم تنفسی بدن حیاتی است و نباید از آن غافل شد. در این مطلب راهکارهایی را برای تقویت ریه به شما می‌گوییم.
هیچکس نمی‌تواند حیاتی بودن سیستم تنفسی بدن و اهمیت بالای سلامت ریه‌ها را انکار کند. دستگاه تنفسی که از مجاری هوایی، ریه‌ها و عضلات و رگ‌های خونی متصل به آن‌ها تشکیل شده است، اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن  می رساند که این کار انجام شدن فعالیت‌ها و عملکر‌دهای دیگر بدن را ممکن می‌سازد؛ بنابراین وقتی مشکلی در سیستم تن
ید برای سلامتی ما بسیار ضروری است؛ اما گاهی از اهمیت آن غافل می‌شویم. کمبود ید می‌تواند برای بدن مشکل‌ساز باشد. با نشانه‌های کمبود ید آشنا شوید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید.
ید یکی از مواد معدنی مهم برای حفظ سلامت بدن و عامل تولید هورمون‌های تیروئید است. بدن ما به خودی خود قادر به تولید ید نیست؛ به همین دلیل باید غذاهای غنی از این عنصر مانند انواع غذاهای دریایی، تخم‌مرغ و لبنیات را مصرف کنیم. کمبود ید می‌تواند باعث ایجاد گواتر، خواب
خب از همین امشب شروع میکنم!
شادى امروزم ساعت ٦:٣٠ تا ٧ در خونمونو زد. 
براى اومدنشون یه عالمه کار انجام داده بودم؛ کارهاى در توانم!
هندونه ها رو با پوست مکعب مستطیل کردم! 
بعضیاشونو با طالبى گردالى گردالى کردم و توى کاسه ها چیدم
خونه رو گردگیرى کردم ، فرش کج شده بود درستش کردم ، چندتا سرامیک کثیف بودن دستمال کشیدم، دسشویى رو شستم، وسایل علیرضا رو جمع کردم، به به تمیزى مطلق!
ظرفهایى که برام آورده بودن رو پر چیپس خونگى و زیتون و کرن برى و خرما و پ
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ
سبزی خوردن؛ همان یار قدیمی سفره‌های ایرانی. ریحان، نعناع، جعفری، تربچه، پیازچه و... شما کدام را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا همراه باشید.
مگر می‌شود بر سر سفره گرم ایرانی بدون سبزی خوردن نشست؟ این را باید از خانم‌های خانه‌دار ایرانی پرسید. سبزی‌های معطر و اشتها‌آوری مانند شاهی، ریحان، تره، نعنا، جعفری، ترخون، مرزه، تربچه و … هر کدام ویژگی‌های تغذیه‌ای و درمانی خاص خودشان را دارند؛ شما کدام یک را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا و این
گوشت مرغ، مخصوصا گوشت سینه‌مرغ که چربی بسیار کمی دارد، برای تقویت مغز، تصفیه پوست و بهبود وضعیت معده‌های مرطوب مفید است. توصیه می‌شود حین طبخ مرغ، از ادویه‌های گرم مانند فلفل، خردل، دارچین و... استفاده شود که به‌عنوان مصلحات غذایی گوشت مرغ هستند.
سیر نیز از منظر طب سنتی، طبعی گرم و خشک دارد که همراهی آن با گوشت مرغ می‌تواند باعث تعدیل شدن طبع مرغ شود.
از دیدگاه طب سنتی گوشت گوساله نیز طبیعتی گرم و تر دارد. از این‌رو، بهتر است بعد از مصرف غ

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟
 زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.اصطلاح سردی کردن در چه مواقعی به کار میرود
برخی از افراد با مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد دچار دل درد ، دل پیچه و تهوع می شوند و اصطلاحا سردی می کنند . این علائم بیشتر در فصل بهار و تابستان با خوردن میوه هایی با طبع سرد برای افراد به وجود می آی
شامی کباب غذایی اصیل و خوشمزه است که در همه شهرهای ایران درست می‌شود.
شامی کباب از غذاهای سنتی ایرانی است که شباهت زیادی به کتلت دارد. طرز تهیه شامی ساده است، ولی نکاتی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید یک شامی ترد و خوشمزه درست کنید، بدون آن که وا برود.
در این مطلب با مجله دلتا همراه باشید تا با فوت و فن پخت یک شامی کباب عالی آشنا شوید.
مواد لازم تهیه شامی کباب :

گوشت چرخ‌کرده: ۳۰۰ گرم
پیاز: یک عدد
لپه: نصف لیوان
سیب زمینی: ۲ عدد
تخم مرغ: یک
طرز تهیه کباب دیگی خوشمزه را در مجله دلتا بخوانید.
کباب دیگی یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی است که در بیشتر خانه‌ها طبخ می‌شود و طرفداران زیادی دارد. این کباب شبیه کباب تابه‌ای است و با آن تفاوت‌های کمی دارد. کباب دیگی با سس مخصوصی درست شده و با کته یا چلو سرو می‌شود.
مواد لازم تهیه کباب دیگی :
گوشت چرخ کرده: ۴۰۰ گرم
پودر نان خشک: ۲ قاشق غذاخوری
سیر: ۲ حبه
نمک، فلفل و پودر زیره سبز به میزان لازم
جعفری خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری
آب لیموتر
Warframe

بازی فوق العاده جذاب Warframe یکی از بهترین بازی‌های آنلاین رایگان PC است.این بازی اکشن و تیراندازی به‌صورت گروهی, آنلاین و رایگان هست. بازی در جهانی در حال تحولات علمی و تخیلی برگزار می‌شود. جنگجوهایی مسلح به شمشیر و تفنگ. کسانی که از جنگ‌های قدیمی و گذشته جان سالم به دربرده‌اند. کسانی که در میان ویرانه‌ها رفته بودند. اکنون آنها یک‌بار دیگر نیازمندند. Grineer به همراه سیاه عظیم خود در میان منظومه شمسی پراکنده‌شده‌اند. پژواک صدایی از م

❣ادویه پلو : این ادویه برای درست کردن لوبیا پلو و کلا ًپلوهای مخلوط
مثل کلم پلو و هویج پلو و گاهی برای قیمه پلو هم به کار میره و بهتره که آماده از بیرون خریده بشه ولی اگه دسترسی بهش ندارین ترکیبش اینه : گل سرخ یا گل محمدی – زیره- دارچین – زنجبیل – جوز هندی – میخک و هل .
❣ادویه آب گوشت : خیلی ها فکر میکنن آبگوشت ادویه ای نداره و بیشتر ایرانی ها آبگوشت رو با زردچوبه و فلفل و برگ بو درست میکنن در صورتیکه آبگوشت هم ادویه مخصوص خودشو داره و برای همی
دُلْمه خوراکی در خاورمیانه و مناطق اطراف آن مانند بالکان، قفقاز، روسیه و آسیای مرکزی است. دلمه کلمه‌ای ترکی به معنی «پُرشده»است. دلمه را می‌توان با برگ انگور (متداول‌ترین آن) فلفل دلمه، کدو گوجه فرنگی و بادمجان درست کرد. در سال 2017 جمهوری آذربایجان دلمه را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو به ثبت رساند.
مواد لازم:
گوشت چرخ کرده:۳۰۰ گرم
سبزی:پیازچه، گشنیز، شوید، تره، مرزه ۵۰۰ گرم
برگ مو: ۲۰۰ گرم (از گیاه‌های دیگر مانند برگ کلم ی
عرقیات از گذشته های دور مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گرفته است. هر چند امروزه با وجود داروهای شیمیایی کمتر کسی سراغ عرقیات میرود اما شاید با دانستن گوشه ای از خواص آنها در مورد استفاده مجدد تجدید نظر کنیم:
عرق کاکوتی:
ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم در ناراحتی های گوارشی ،ضد اسهال، مقوی معده، خلط آور.
بهار نارنچ:
معطر، مقوی اعصاب و قلب، آرام بخش، ضد نفخ .
زیره سبز:
ضد چاقی، چربی، تنگی نفس، باد شکن، هضم غذا، زیاد کننده شیر مادران.
نسترن:
تقویت
مواد لازم برای درست کردن آش شله قلمکار

گوشت بدون استخوان:نیم کیلو
پیاز متوسط:4 عدد
 سبزی:جعفری، گشنیز، اسفناج، تره و کمی شوید
نخود و لوبیاچیتی:از هرکدام یک فنجان
نعناع داغ:به مقدار لازم
روغن:نصف فنجان
 برنج:یک فنجان
نمک و فلفل:به اندازه دلخواه

طرز تهیه آش شله قلمکار
برای تهیه ی این آش قدیمی بهتر است قبل از هر کاری شب قبل حبوبات را خیس کنید تا بهتر بپزند.برای تهیه ی این آشپیازها را به صورت خلالی خرد کنید و در مقداری روغن سرخ کنید.گوشت ها را
دهگلان
یکی از زیباترین شهرهای استان کردستان است که هرچند شناخته شده نسیت اما جاذبه های
طبیعی و بناهای تاریخی بسیاری دارد. بهترین زمان برای سفر به دهگلان، بهار و
تاسبتان است که رودخانه های طهماسبقلی و دهگلان، طبیعت این منطقه را زیبا و دلچسب
کرده است. بنابراین اگر علاقه مند به طبیعت و زندگی به سبک مردمان کردستان و روستا
دارید در فصل بهار که زیبایی این منطقه دو چندان است از شهرستان دهگلان بازدید
کنید.
در این
منطقه کوهی به نام شیدا وجود دارد که
کوفته تبریزی از غذاهای خوش‌مزۀ خطۀ آذربایجان است. محبوبیت این غذا تنها محدود به این منطقه نیست و مردم بقیۀ مناطق کشور هم آن را درست می‎کنند.

کوفته تبریزی یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر تبریز است. این کوفتۀ خوش‌مزه به دلیل طعم و مزۀ بی‌نظیری که دارد، تقریباً در تمام شهرهای ایران طبخ می‌شود.
مواد لازم:
لپه: یک لیوان
برنج: یک لیوان
تخم‌مرغ: ۲ عدد
تره و مرزه به مقدار لازم
زعفران: یک قاشق غذاخ
ترشی لیته یا لیتۀ بادمجان نوعی ترشی خوش‌مزه و پرطرفدار است که بادمجان آن را پخته و له می‌کنند.

ترشی لیته یکی از چاشنی‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. این ترشی خوش‌مزه در کنار غذاهایی مانند کوفته، دلمه، لوبیا پلو و… یک ترکیب عالی است.
مواد لازم:
بادمجان: یک کیلو
سبزی معطر: نیم کیلو
فلفل‌دلمه‌ای سبز: یک عدد
فلفل‌دلمه‌ای قرمز: یک عدد
سیر رنده شده: یک قاشق سوپ‌خوری
فلفل سبز: 50 گرم
هویج: 3 عدد
کلم پیچ سفید: 250 گرم
سرکه: یک کیلو
ادویه‌: یک ق
طرز تهیه آش شله قلمکار
آش شله قلمکار
آش
شله قلمکار یکی از آش های قدیمی و سنتی ایرانی است که بیشتر به عنوان نذری
برای مراسم های مذهبی مانند ماه محرم و ماه رمضان طبخ می شود. آش شله
قلمکار مانند آش بادمجان از غذاهایی محسوب می شود که هر کسی نمی تواند آنرا بخوبی بپزد.
با
مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴
نفر آش شله قلمکار تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری
آش شله قلمکار تهیه کنید کافیست مقدار موا
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ تقویت حافظه با طب سنتی

.
.
تقویت حافظه با طب سنتی
هنوز با وجود پیشرفت‌های زیادی که بشر در زمینه‌های مختلف داشته باز هم به دنبال ریشه‌ها می‌گردد. با اینکه می‌توان با یک داروی پیشرفته‌تر حافظه را تقویت کرد اما گویی تقویت حافظه با طب سنتی برایش ملوس‌تر است و بهتر جواب می‌گیرد. حافظه همان به یادسپاری می‌باشد که  همه ما عموما دو نوع حافظه کوتاه‌مدت و بلند
در مطالعات اولیه محققان دریافتند که باتری های نیکل هیدروژنی دارای طول عمر بیشتری نسبت به بقیه انواع باتری ها هستند.یکی از محققان این پروژه گفت: تا به حال تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده است اما متاسفانه نتیجه ی اغلب آنها به اطلاع عموم نرسیده است و به صورت محرمانه باقی مانده است .

انرژی مورد نیاز برای تولید باتری های غیر نیکل هیدروژنی، موجب انتشار گازهای گلخانه ای می شود و فرآیند تولید این باتری ها نقش عمده ای در تخریب لایه ی اوزون
راهکارهایی برای علاقمند شدن به آشپزی: 
*نیت کنید: یک کار واحد با دو نیت متفاوت، نتایج و آثار روحی متفاوتی دارد. هیچوقت این مثال یادم نمی‌رود که دو کارگر ساده که مشغول کلنگ زدن زمین برای ساخت کلیسا بودند دو نگاه متفاوت به کارشان داشتند. یکی، این کار را فلاکت و رنج طاقت فرسا برای به دست آوردن یک لقمه نان می‌دانست و دیگری معتقد بود با همین کلنگ زدن ساده، دارد راه ارتباط مردم با خدا را تسهیل می‌کند. برای آشپزی هم نیت کنید. هر روز غذا را به نام و ن
آب دوغ خیار غذایی سالم و سبک است که به راحتی هضم می‌شود.

آب دوغ خیار یکی از غذاهای تابستانی ایرانی‌هااست که طرفداران زیادی دارد. آب دوغ خیار در گذشته یک غذای خیلی ساده بوده، ولی امروزه با اضافه کردن موادی مثل خامه، کشمش، گل محمدی و مغز گردو به صورت یک غذای مجلسی تهیه می‌شود. چون این غذا طبع خنکی دارد، برای رفع عطش خوب است و از خستگی و رخوت ناشی از گرمی هوا می‌کاهد.
مواد لازم:
شیر: یک پیمانه
خامه: نصف پیمانه
تربچه: 4 تا 5 عدد
مغز گردو : 10 تا 1
1. خیلی هم در فقه و
اصول غرق نشوید. یک وقت دوز شیخ انصاری خونتان بالا می‌رود و زندگی طبیعی
فراموشتان می‌شود. همان خانم متین و معقول ـ که واقعاً یک سر و گردن از هم‌فکرانش
بالاتر به نظر می‌رسد ـ متن بسیار زیبایی نوشته بود که با خودم گفتم: با هم بخوانیم
و ببینید همین جزئیات پیش‌پا‌افتادۀ زندگی را می‌شود چه‌قدر خوب دید و توصیف کرد.
2. من و آقاپلیسه!
هوا ابری بود و سرد. اما من
گرم بودم از راه رفتن زیاد. می‌دانستم که آناهید لم داده روی کاناپه و فیل
طرز تهیه خورش گوجه سبز با گوشت مرغ

مواد لازم خورش گوجه سبز
۲نفر

سینه مرغ دو عدد یا گوشت
پیاز
گوجه سبز ده عدد
پودر سیر
ق غ سبزی (جعفری ، نعنا ، مرزه) خرد شده ۳
روغن
نمک فلفل زردچوبه
زعفران
غوره یا گرد غوره

مراحل پخت خورش گوجه سبز

پیاز رو همراه گوشت سرخ میکنیم، بعد کمی آب اضافه میکنیم تا بپزه.نمک، فلفل ،زردچوبه ،کمی پودر سیر و زعفران اضافه میکنیم.
سبزی ها رو خرد و‌سرخ می کنیم
گوشتمون
که تقریبا پخت سبزی رو اضافه میکنیم. یه ربع آخر غوره رواضافه م
درمان سنگ کلیه با طب سنتی
سنگ کلیه به ته‌نشین شدن مواد معدنی در لوله‌های ادراری و سفت شدن و کریستالیزه شدن آن گفته می‌شود که با علائمی همچون درد شدید نواحی پهلو، کمر و نواحی پایینی لگن و گاه خون‌ریزی در ادرار همراه است .
علت به وجود آمدنِ سنگ کلیه
مهم‌ترین عللِ ایجادِ سنگِ کلیه/ نقصِ متابولیسم، مصرفِ ناکافیِ مایعات، و رژیمِ غذاییِ ناسالم و نامناسب است. در صورتِ ریسکِ ابتلا به سنگِ کلیه باید از خوردنِ آردِ سفید، شکر، فرآورده هایِ گوشتی، چ
طرز تهیه ترشی مخلوط

تُرشی یکی از چاشنی‌ها به ویژه در آشپزی خاورمیانه و بالکان است. ترشی گذاشتن یکی از فرایندهای نگهداری طولانی مدت تره‌بار است که خوراکی مورد نظر را درون محلول آب نمک یا سرکه با پی‌ اچ پایین
و دارای حالت اسیدی قرار می‌دهند. با بهره‌گیری از این فرایند، می‌توان
مواد خوردنی فاسد شدنی را تا چند ماه سالم نگه داشت. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره سبزی و ادویه و طرز تهیه ترشی مخلوط فوری زرد رنگ پخته شده خوشمزه با آ
طرز تهیه ترشی مخلوط

تُرشی یکی از چاشنی‌ها به ویژه در آشپزی خاورمیانه و بالکان است. ترشی گذاشتن یکی از فرایندهای نگهداری طولانی مدت تره‌بار است که خوراکی مورد نظر را درون محلول آب نمک یا سرکه با پی‌ اچ پایین
مواد خوردنی فاسد شدنی را تا چند ماه سالم نگه داشت. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره سبزی و ادویه و طرز تهیه ترشی مخلوط فوری زرد رنگ پخته شده خوشمزه با آ
طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

دلمه کلم یکی از انواع دلمه های خوشمزه ایرانی است.
دلمه کلم یکی از غذا های لذیذ و خوش طعم ایرانی است که با کلم پیچ درست می‌شود. دلمه ها انواع گوناگونی دارند، ولی تقریباً مواد داخل آن ها مشابه هم است. طرز تهیه دلمه کلم ساده است و به راحتی می‌توانید یک غذای خوشمزه و عالی درست کنید.
مواد لازم تهیه دلمه کلم :
کلم پیچ بزرگ: یک عدد
برنج: ۲ پیمانه
لپه: نصف پیمانه
گوشت چرخ کرده: ۴۰۰ گرم
سبزی دلمه: یک کیلو
پیاز: ۲ عدد
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
رب گو
زیاد شدن خال چه زمانی نگران کننده است؟
علت زیاد شدن خال ها روی پوست صورت و بدن
خال های کوچک بسیار رایج هستند و بیشتر مردم یک یا
چند تا از اینها را دارند. خال ها تولید کننده رنگدانه در پوست شما هستند.
افرادی که پوست روشنی دارند، بیشتر خال های پوستی دارند. علت خال ها هنوز
معلوم نشده است. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار spss
انجام شد. خال ها معمولاً در دوران کودکی و نوجوانی ظاهر می شوند و اندازه
و رنگشان با افزایش سن تغییر می کن
ترشی بادمجان شکم پر یکی از پر طرفدار ترین چاشنی های ایرانی است.
ترشی بادمجان شکم پر یکی از انواع ترشی بادمجان که بسیار لذیذ و خوشمزه است و با انواع غذاهای ایرانی می‌چسبد. این ترشی را که طرز تهیه آسانی دارد، در همه فصل ها می‌توان درست کرد.
مواد لازم تهیه ترشی بادمجان شکم پر :
بادمجان: یک کیلوگرم
هویج: ۳ عدد
پیاز: ۴ عدد
سیر: ۵ حبه
فلفل دلمه ای سبز: ۳ عدد
سرکه به میزان لازم
نمک: یک قاشق چای خوری
فلفل به میزان لازم
سبزی ترشی: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ت
شهر تبریز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران و پایتخت گردشگری جهان اسلام، از پرمخاطب‌ترین و گردشگر پذیرترین شهرهای ایران است. شهری که علاوه‌بر قدمت تاریخی، زیبایی هنر و معماری، پاکیزگی شهر و مردم مهربان و مهمان‌نوازش، به خوراکی‌های خوشمزه و تنوع غذاهای بی‌نظیرش معروف است. غذاهای سنتی تبریز، با عطر و طعم بی‌نظیر و تنوع و رنگارنگی فراوان، طرفداران زیادی در میان گردشگران و خصوصا گردشگران خارجی دارد. بدون شک کوفته تبریزی از محبوب‌ت
برنامه
گروه معارف و مناسبتهای ِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که دنیا رُ بزرگترین کلاس ِ درس ِ ما قرار داد.
سلام و وقت ِ همگی بخیر.
راستش من امروز با خودم به این فکر میکردم که این قصه یاد گرفتن و درس خوندن هیچ وقت تمومی نداره و این که فقط توی ِ کلاس و مدرسه نیست که اتفاقا برای ِ چشم های ِ بینا و گوش های ِ ش
کمی آن طرف تر از تره، گشنیز و شاهی نشسته است، قرمز پر خاصیتی که زینت بخش سفره های ایرانی است؛ تربچه را می‌گوییم با خواص بی‌نظیرش؛ مجله سلامتی دلتا را ورق بزنید.
تربچه یکی از سبزیجات پر خاصیت است که سلامتی بدن را تضمین می‌کند. خواص تربچه چیست؟ آب تربچه می‌تواند در کاهش وزن و لاغری بسیار تأثیرگذار باشد. شاید باورتان نشود اما همین سبزی گرد و کوچک مثل نعناع غذای شما را هضم می‌کند و برای دوران بارداری خانم‌ها هم بسیار مفید است.
 خواص تربچه فق
هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سایت خرید کوله پشتی (123kif) وب سایت خود باشید.
نقاش صورتحساب مشکل: دزدی میل استراق از مغازه ای پشت دارد و حداکثر دمیدن w از بیگانه پرور را که می تواند بدزد مدخل این مغازه n نوع دلیر صور دارد. این بساط سبک دستور با قابلیت توجیه مشکل می تواند ضجیع به قصد سیاهه لپ تاپ و علی الدوام تبلت با قابلیت اجرای ویندوز 8.1 محل خروج تمتع وعده گاه بگیرد. کوله شوره فقط باید سبک باشد و افروز ب
در زندگی معجزه دیده ام . اما یستگی دارد شما تصورتان از معجزه چه باشد ؟ من اولین بار در دو سالگی از طبقه چهارم اپارتمان سقوط کردم و بدون برداشتن حتی یک خراش زنده و سالم ماندم .البته دکه ی سبزی فروشی مادر اقافریبرز که برویش آفتاده بودم خراب شده بود .
  من خوش شانسم 
مثلا ابله گرفتم ، و فقط سه تا جوش زدم یاکه توی تصادف مهیبم ، بهار دنده عقب زد به من ، و من زنده موندم ، پرچم لعنتیم رو کوبیدم به سقف . شما گوشتون با منه دیگه!!...نه؟... 
در شش سالگی با تفنگ ک
. وبلاگ شین #داستان نویسی خلاق #کلیک نمایید
من در زندگی معجزه دیده ام . اما یستگی دارد شما تصورتان از معجزه چه باشد ؟ من اولین بار در دو سالگی از طبقه چهارم اپارتمان سقوط کردم و بدون برداشتن حتی یک خراش زنده و سالم ماندم .البته دکه ی سبزی فروشی مادر اقافریبرز که برویش آفتاده بودم خراب شده بود .
  من خوش شانسم 
مثلا ابله گرفتم ، و فقط سه تا جوش زدم یاکه توی تصادف مهیبم ، بهار دنده عقب زد به من ، و من زنده موندم ، پرچم لعنتیم رو کوبیدم به سقف . شما گو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وب گاه برند آس دکوری برند معتبر در زمینه محصولات دکوری پلی استر و فایبرگلاس